Věděli jste, že existuje babský trik, který vám pomůže přestat cítit spalující horko? Prozradíme vám, o co jde.

voda na zápěstí

Když přijde léto, snažíme se všemi způsoby ochladit a cítit se pohodlněji, zvláště když je vzduch horký a nedovolí nám dýchat.

Kromě běžných způsobů chlazení,   jako je klimatizace, ventilátory a další řešení,   existují i ​​triky, které vám pomohou ochladit se v obzvláště vlhkém letním období. V tomto článku uvádíme několik triků, jak se ve vlhkých letních dnech příliš nevyhřívat.

Zde je několik nápadů, jak se zchladit v horkém dni.

Je nutné pít hodně vody,   pít pravidelně čerstvou vodu   . Používejte ventilátory nebo klimatizaci, pokud je to možné, zapněte ventilátor nebo klimatizaci pro ochlazení místnosti. Dejte si studenou sprchu: Zkuste si dát studenou sprchu nebo koupel, abyste snížili tělesnou teplotu. Noste lehké oblečení: Noste lehké, prodyšné oblečení, aby se vaše tělo snáze ochladilo.

Vyhněte se horkým jídlům a nápojům: Preferujte studená jídla a nápoje, jako jsou saláty,   čerstvé ovoce a studené ovocné šťávy   . Ochlaďte se mokrým ručníkem: Položte si mokrý ručník na čelo nebo krk pro okamžitý chladivý pocit.   Použijte obličejovou nebo pleťovou mlhu,   hledejte osvěžující obličejovou nebo tělovou mlhu, kterou nastříkáte na pokožku pro rychlé zchlazení.

Trávit čas na chladných místech,    pokud je to možné, snažte se trávit čas na klimatizovaných místech, jako jsou nákupní centra, knihovny nebo kina. Dělejte si pravidelné přestávky: Pokud pracujete nebo cvičíte venku, snažte se dělat časté přestávky na odpočinek a osvěžení. Vyhněte se přímému slunečnímu záření: Zůstaňte ve stínu nebo se zakryjte kloboukem či deštníkem, abyste zabránili dalšímu přehřívání.

Žena se cítí velmi horká

hodně hydratovat

V horkých dnech je velmi důležité zůstat hydratovaný, aby se tělo ochladilo a zabránilo se dehydrataci a úpalu. Zde je několik tipů pro správnou hydrataci během horka:

Pijte pravidelně vodu: Pijte čerstvou, čistou vodu, když máte žízeň. Snažte se vypít alespoň 8 až 10 sklenic vody denně, během intenzivního horka nebo intenzivní fyzické aktivity ještě více. Vyhněte se alkoholickým nápojům, protože   alkohol a kofein mohou zvýšit dehydrataci   . Snažte se proto v horkých dnech konzumaci omezit.

Pokud se hodně potíte, můžete ztratit důležité minerální soli, jako je sodík, draslík a hořčík. Elektrolytové nápoje mohou pomoci obnovit tyto ztracené minerály.   Můžete pít sportovní nápoje   nebo si jako domácí alternativu připravit roztok z vody a malého množství soli a cukru. Jezte potraviny s vysokým obsahem vody: Vyberte si ovoce a zeleninu bohaté na vodu, jako je meloun, okurky, melouny a citrusové plody, které vám pomohou hydratovat.

Vyhněte se konzumaci slaných jídel, protože   příliš slaná jídla mohou vést ke zvýšené žízni a dehydrataci   . Pokuste se omezit konzumaci potravin s vysokým obsahem soli. Mějte po ruce láhev s vodou. Když jste venku, vždy s sebou noste láhev vody pro snadnou hydrataci.   Pití horkých nápojů   se může zdát jako protimluv, ale místo toho nás může osvěžit, protože stimuluje pocení, které následně ochlazuje tělo, protože se odpařuje voda z pokožky.

Sledujte barvu moči: Barva moči může být indikátorem vaší úrovně hydratace. Čirá nebo světle žlutá moč je známkou dostatečného příjmu tekutin, zatímco tmavá nebo koncentrovaná moč může být známkou dehydratace a vyžaduje další příjem tekutin.

Pamatujte, že hydratace je v horkých dnech nezbytná.   Snažte se proto neustále zůstat hydratovaní a   sledujte příznaky žízně nebo dehydratace.

Tkaniny vhodné pro úpal

V horkých dnech je důležité nosit oblečení vyrobené z lehkých, prodyšných látek, které umožňují cirkulaci vzduchu a podporují odpařování potu, čímž udržují tělo chladnější. Zde vám necháme některé látky vhodné pro teplo:

  • Bavlna   : Bavlna je lehká a prodyšná přírodní tkanina, která umožňuje cirkulaci vzduchu a podporuje odpařování potu. Je ideální volbou na léto, protože absorbuje vlhkost a pomáhá udržovat pokožku suchou.
  • Len:   Len je přírodní tkanina, která poskytuje pocit svěžesti díky své schopnosti absorbovat vlhkost a umožnit její rychlé odpařování. Je lehký a prodyšný, ideální do letních veder.
  • Hedvábí:   Hedvábí je luxusní, lehká přírodní tkanina, která na pokožce příjemně chladí. Je velmi prodyšný a umožňuje cirkulaci vzduchu, aby vás chladil. Hedvábí se hodí především k elegantním šatům nebo lehčím oděvům.
  • Lycra nebo spandex   – Tyto pružné látky se běžně používají při sportu a aktivním oblečení. Nejen, že jsou velmi prodyšné, ale také se přizpůsobí tělu, aniž by omezovaly volnost pohybu.
  • Smíšené tkaniny   : Existuje mnoho směsových tkanin, které kombinují přírodní vlákna, jako je bavlna nebo len, se syntetickými vlákny, jako je polyester. Tyto syntetické tkaniny jsou typicky lehké, prodyšné a rychleschnoucí, zatímco přírodní vlákna poskytují pohodlí a prodyšnost.
  • Suché nebo technické tkaniny:   Tyto tkaniny se často používají ve sportovním oblečení, protože mají vynikající prodyšné vlastnosti a umožňují rychlé odpařování vlhkosti. Tyto technické tkaniny mohou pomoci udržet tělo v chladu a suchu i při intenzivní fyzické aktivitě.

Vyhněte se tkaninám, jako je polyester, akryl nebo jiná hustá syntetická vlákna, protože mohou zachycovat tělesné teplo a podporovat nadměrné pocení.

Obecně platí, že při výběru látek do horkého počasí hledejte  lehké,   prodyšné a pohodlné materiály, které umožňují tělu udržovat chladnější teplotu.

teplo

Tipy na spaní v létě

Větrání: Zajistěte dobrou cirkulaci vzduchu ve vaší ložnici. Otevřete okna a dveře, aby dovnitř proudil čerstvý vzduch. Pokud je to možné, použijte ventilátory, aby se vzduch pohyboval.   Vyberte si správné povlečení:   Vyberte si prostěradla, přikrývky a polštáře vyrobené z prodyšných látek, jako je bavlna nebo len. Vyhněte se syntetickým nebo těžkým materiálům, které mohou zadržovat teplo a cítit se tepleji.

Studená sprcha před spaním: Před spaním si dejte studenou sprchu. Studená voda ochlazuje vaše tělo a snižuje tělesnou teplotu před spaním. Použijte ventilátor nebo klimatizaci:   Pokud máte ventilátor nebo klimatizaci   , použijte je k ochlazení ložnice před spaním. Pokud nemáte klimatizaci, můžete před ventilátor postavit i misku nebo láhev s ledovou vodou, která vháněný vzduch ochladí.

Vyhněte se používání horkých zařízení: Nepoužívejte v noci zařízení produkující teplo, jako jsou notebooky, vysoušeče vlasů nebo žehličky. Tato zařízení mohou zvýšit teplotu v místnosti.   Používejte noční větrání   – pokud se cítíte bezpečně, nechte v noci otevřená okna, aby dovnitř proudil čerstvý vzduch. Zkuste umístit ventilátory strategicky, abyste vytvořili chladný vánek.

V noci horko a vlhko

Noste lehké oblečení, abyste bojovali proti spalujícímu horku.

Noste lehké oblečení na spaní: Vyberte si lehké oblečení, jako je pyžamo nebo bavlněná trička, abyste podpořili prodyšnost a pohodlí po celou noc. Vytvořte svěží prostředí: Udržujte svou ložnici v pohodě a pohodlí.   Omezte osvětlení   a používání elektronických zařízení, která vyzařují teplo, mějte během dne zatažené závěsy nebo žaluzie, abyste je chránili před sluncem, a věšte vlhké ručníky za okna, abyste ochladili příchozí vzduch.

Pijte čerstvou vodu: Ponechte si na nočním stolku láhev vody   , abyste se hydratovali, pokud máte v noci žízeň. Používejte chladivé gely nebo termální vodu: Pokud je vám velké horko, můžete si na kotníky, zápěstí a krk nanést chladivé gely, které zchladí tělo. Případně si můžete na obličej nastříkat trochu termální vody, abyste se rychle zchladili.

 

Pamatujte, že každý má jiné preference spánku v horkých nocích. Prozkoumejte tedy tyto strategie a přizpůsobte ty, které vám nejlépe vyhovují.