Vyhazovat slupky od banánů   je velká chyba a my vysvětlujeme proč. Banánová slupka, kterou vždy vyhodíme, je ve skutečnosti   velmi všestranný předmět s působivým využitím a vlastnostmi.

Banánové slupky nevyhazujte: mají cenu zlata. Použijte je takto!

Pokud máte nějaké znalosti o výživě, budete vědět, že slupka mnoha druhů ovoce a zeleniny poskytuje mnoho zdravotních výhod.

Kůra   mnoha potravin se běžně používá při vaření,   například pomerančová a citronová kůra, ale často se stává, že nejsme zvyklí používat kůru jiných potravin. To se děje například u banánových slupek. Přestože je poživatelný,   málokdo ho jí nebo zařazuje jako přísadu do svých receptů,   což je velká chyba, protože má mnoho pozitivních vlastností.

Dále    vám řekneme, proč banánovou slupku nevyhazovat a jaké využití jí můžete dát.

  • Je bohatý na živiny   . Banánová slupka je významným zdrojem vlákniny a vyznačuje se také obsahem inulinu, draslíku, hořčíku, vitamínů B6 a B12, fenolů, karotenoidů a polyfenolů. Po dobrém umytí se dá konzumovat syrová i tepelně upravená. Můžete ho vařit ve vodě na   nálev, přidávat do ovocných smoothies   nebo vařit s vodou a cukrem a   zakomponovat do sladkých receptů.
  • Vyživujte svou pokožku   . Banánová slupka účinně vyživuje a chrání pokožku. Rozetřete na obličej má   rozjasňující, hydratační a protivráskový účinek a pomáhá mizet známky akné.   Navíc pomáhá snižovat otoky při masáži do očí. Na druhou stranu jeho antimikrobiální, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti mohou   zmírnit příznaky spálení sluncem, bodnutí hmyzem nebo kopřivkou.
  • Chraňte své vlasy   . Antioxidanty obsažené v banánové slupce neutralizují volné radikály a zajišťují   silnější, zdravější a lesklejší vlasy. 
  • Pečuje o vaše zuby   . Banánová slupka má   antibakteriální vlastnosti   . Studie    ukazuje, že účinně eliminuje  dvě bakterie, které způsobují parodontitidu ,     jako je    A. actinomycetemcomitans    a    P. gingivalis   . Jiné studie navíc naznačují, že tření slupky na zuby   pomáhá jejich bělení.

Banány, nejen slupky! Nikdy nevyhazujte ani toto: „Má to cenu zlata“ | To, co s ním můžete dělat, se vám doma velmi hodí!

Můžete použít celé ovoce   , nejen kůru, ale   i nať   . K čemu lze řapík použít?   K hnojení rostlin   a lze jej použít společně se slupkou. Tento konec   se odřízne a   suší na slunci spolu s banánovou slupkou.

Jakmile  banánový stonek uschne, lze jej použít spolu se slupkou k hnojení půdy   a zajištění zdravého a bujného růstu rostlin   . Banánové slupky jsou bohaté na vlákninu a jsou   všelékem na hnojení   a   hnojení půdy   . Při zavlažování půdy uvolňují vlákna banánové slupky vitamíny B a C, hořčík, draslík a další důležité prvky. Tento proces   lze opakovat dvakrát měsíčně,   aby byl zajištěn dokonalý růst každé rostliny.