Mezi četnými stromy, které obývají naši středomořskou krajinu,   vyniká olivovník svými   četnými zdravotními přínosy.   Z tohoto nádherného stromu, považovaného za symbol míru a jednoty,   se vyrábí vzácný olej   , který je   základní složkou středomořské kuchyně,   ale také   pokladem léčivých vlastností.

Extra panenský olivový olej   , lisovaný za studena z oliv, je známý pro své   vysoké hladiny antioxidantů   , které pomáhají  bojovat proti zánětům a riziku chronických onemocnění   . Díky svým   antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem   je olivový olej také spojencem v   péči o pleť   a může pomoci předcházet problémům s pokožkou hlavy, jako jsou lupy. Stručně řečeno, olivovník je výjimečným zdrojem pro naše blaho a zaslouží si uznání pro své nesčetné zdravotní přínosy.

Rozmnožovat olivovník ve vaší domácí zahradě   a pěstovat krásné, zdravé rostliny je mnohem jednodušší, než si myslíte. Navíc je to   zdarma.   Tudíž nám absolutně nic nebrání tuto operaci provést, i když nemáme tzv.   „zelený palec“   ; Návod     najdete níže .

S jedinou větví mohu rozmnožit svůj olivovník donekonečna, moji prarodiče to dokázali: vše zdarma!

Kromě toho, že je   olivovník krásný, je extrémně  odolný strom   , který dokáže přežít i v nepříznivých podmínkách, zůstává silný, zdravý a olistěný. Vzhledem k tomu, že jižní Itálie preferuje slunce a světlo, je zcela normální, že představuje ideální pěstitelskou oblast, ale stejně úspěšná může být i v centrálních oblastech a dokonce i na severu.

Ti, kteří mají to štěstí, že mají zahradu, se budou moci pobavit metodou, kterou navrhneme, ale i ti, kteří mají pouze  terasu nebo balkon,   to zvládnou   pěstováním v květináči   (později když je rostlina příliš velká). velký). velký, budete se starat o jeho přenos).

Přesvědčili jste se   o rozmnožování olivovníku   ? Toto je   nejjednodušší a nejlevnější metoda   ze všech.

Rozmnožujte olivovník donekonečna, počínaje větví, aniž byste utratili 1 euro!

Zde se dostáváme k věci:   množte olivovník od jedné z jeho větví   nebo   řezem.

Nejprve vyberte   zdravý a kvetoucí strom   , jinak nebude výsledek uspokojivý.   Odřízněte větev starou alespoň rok   a nechte ji   ve vodě alespoň 12 hodin   . Po uplynutí požadované doby   lze větev položit na zem do boxu s řízenou teplotou a  denně zalévat    . Pro   půdu  vytvořte   směs   rašeliny   , vyzrálého hnoje a zahradní zeminy.   Od této chvíle by měly uplynout dva měsíce,   aniž byste   zapomněli na každodenní zalévání.

Trvá několik měsíců, než  větev  zakoření a je připravena k  zasazení do země   . Pokud se budete řídit zde uvedenými pokyny, všimnete si, že větev bude postupně sílit a mohutnět, až se z ní stane   krásný olivovník, který bude každý rok plodit   a zkrášlovat zahradu.

Množení olivovníku řezem lze samozřejmě     kdykoli opakovat, a proto je možné znovu vytvořit velké množství exemplářů. Abyste předešli chybám, nezapomeňte vždy začít zdravým, šťavnatým a zeleným stromem. Jak vidíte,   množení olivovníku je velmi jednoduché a nic nestojí: na   co čekáte, než se pustíte do práce?