Máte doma a na terase zahradu, zahradu nebo jen rostliny? Pokud je odpověď ano,   zahrabte banán do země   a počkejte asi týden. Toto ovoce je ideální pro naše zdraví, je ideální i pro rostliny a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Níže vám vše vysvětlíme.

Banán, zahrab ho do země: je šílené, co se stane po týdnu!

Pozdní jaro je na zahradě obecně nejrušnějším obdobím roku a to samé platí i pro pokojové rostliny. Zejména hnojení   má zásadní význam a musí být prováděno nejen správným způsobem, ale také správnými přípravky.

Ignorujte však   chemická hnojiva   , která jsou účinná, ale škodí životnímu prostředí, a vsaďte na   přírodní hnojiva, která   jsou stejně dobrá a mají neocenitelnou výhodu v tom, že nezpůsobují nepříjemné vedlejší účinky.   Je jich mnoho, některé nečekané, ale zde se chceme   zaměřit na banán.

Všichni víte, jak je bohatý na   minerální soli a vitamíny   , ale možná nevíte, jak dobrý může být nejen nám, ale i zelenině. Níže vám vše vysvětlíme.

Zahrabte banán do země a vaše zahrada (a vaše pokojové rostliny) vám poděkují!

Chcete dát svým pokojovým rostlinám nový život? Ať už je to zeleninová zahrádka nebo květináče, vše, co potřebujete, je banán   .

Udělejte důlek, vložte do něj ovoce a zakryjte ho. Rozkladem plodů, který začíná po několika dnech, získávají rostliny všechny   užitečné látky,   které potřebují pro   správný růst   . Pokud se jedná o ovocné stromy, budou mnohem šťavnatější, ale pokud se jedná o kvetoucí rostliny, kvetení prospěje nejvíce.

Jak vidíte, je to  opravdu jednoduchá a ekonomická metoda hnojení půdy,   ale tak účinná, že obvykle oživí i ty nejtraumatizovanější rostliny.

A kam misky dát?

Z banánů byste nikdy neměli nic vyhazovat, dokonce ani   slupku.   Normálně ho vyhazujeme do koše, ale má několik využití a hlavně jako   hnojivo.   Vlastně kromě zakopání celého banánu můžete ke stejnému účelu použít i jen slupky.

 

V takovém případě je stačí nechat chvíli nasáknout vodou   a poté je promíchat s půdou.   Banánové slupky jsou také bohaté na vitamíny a minerální soli, které dodávají sílu a nový život i těm nejnemocnějším exemplářům.