Nemáte ponětí, kolik věcí můžete   dělat s banánovými slupkami. Přesně ty, které téměř vždy vyhazujeme. Místo toho   je lze znovu použít mnoha způsoby   a pro různé účely, což nám ušetří spoustu peněz.

A také víme, jak důležitá je recyklace a opětovné použití jak pro vaši peněženku, tak pro životní prostředí, takže nic nepromarněme! Zde jsou   nejlepší způsoby, jak recyklovat banánové slupky v kuchyni, pro krásu těla a pro rostliny   .

Banánové slupky v kuchyni: Nevyhazujte je, jezte je takhle!

Zblízka rukou starší ženy při loupání zralého banánu

I když to málokdo ví,   banánové slupky   bohaté na   minerály a vitamíny   jsou jedlé stejně jako ovoce     To znamená, že je   lze konzumovat co nejdéle, a to je povinné,   vždy po pečlivém umytí.   Naší   radou   je používat organické ovoce   bez pesticidů a škodlivých chemikálií.

Nicméně, zde je   několik chutných způsobů    , jak konzumovat  banánové slupky:

  • Roh   se třese a   třese
  • pečené  v troubě
  • jako   kandované ovoce    po  usušení
  • jako přísada do   vynikajících dezertů  (na internetu jistě najdete ten správný recept podle vaší chuti).

Banánové slupky můžete použít i k ošetření pokožky obličeje.

Vnitřek banánové slupky je skutečným všelékem na   péči a krásu naší pokožky.   Díky živinám, které obsahuje.

Použijte to takto:

  • Vnitřní část   (takříkajíc bílou) natřete přímo na ošetřovaná místa. Je ideální   na akné a černé tečky a   tonizuje   , hydratuje a zklidňuje pleť   . Působí také na   bodnutí hmyzem    a   spáleniny od slunce.
  • Tření očí   snižuje únavu a otoky.

Jen   jedno doporučení:   nezapomeňte   misku před použitím dobře umýt a vysušit!

Banánové slupky: použijte je na rostliny, aby byly svěží a silné.

Vitamíny a minerální soli obsažené v banánové slupce významně přispívají k tomu, že   pokojové a zahradní rostliny rostou bujně, zdravě a vitálně.

To je to, co s tím můžete udělat:

  • Kvalitní hnojivo   bez nákladů   . Slupku nakrájejte na malé kousky a namočte ji   na několik hodin do teplé vody  , aby se živiny mohly vstřebat do tekutiny. Jakmile je toto hotovo, přefiltrujte a vložte do rozprašovače.   Nastříkejte na pokojové rostliny, venkovní rostliny a zeleninu   , pokud je k dispozici.
  • Rozdrťte banánové slupky do  domácího kompostu   a použijte jej jako   hnojivo   pro všechny rostliny v domě, zelené i kvetoucí.

Nyní, když víte,   jak používat banánové slupky,   musíte se pouze rozhodnout, jak je nejlépe a podle vašich potřeb.