Téměř jistě také patříte k těm, kteří  banánové slupky vyhazují   do organického odpadu. Nic nemůže být dále od pravdy: banánové slupky   lze recyklovat a   znovu použít pro různé účely. Jsou vynikající jako   hnojiva   pro rostliny   a mají také   léčivé vlastnosti pro naši pokožku a vlasy.

Toto jsou nejčastější a nejznámější (znovu)použití. Existuje však ještě jeden méně známý, ale velmi užitečný. Níže vysvětlujeme, o co jde.

Banánové slupky nikdy nevyhazujte: jsou velmi cenné!

Banánové slupky   jsou cenným zdrojem   vitamínů a minerálních solí,   především   hořčíku a draslíku.   Jsou užitečné pro pokožku a vlasy (patří mezi nejběžnější přísady v maskách,   šamponech,   kondicionérech a krémech) a pro   hnojení rostlin, které se stávají  silnějšími, silnějšími a krásnějšími   .

Není proto správné je vyhazovat, protože jde o prvky, které lze různými způsoby recirkulovat. Zde je něco, co pravděpodobně nevíte: přečtěte si níže, abyste zjistili, co to je.

Banánové slupky, vložte je do láhve s vodou a použijte je!

Upřímně, nikdy jste   nepřemýšleli o banánových slupkách, které odpuzují komáry a otravný hmyz, že?   A přesto jsou také ideální pro tento účel, zejména na jaře a v létě. Jednoduše použijte   domácí metodu,  kterou doporučujeme.

Získejte následující   ingredience:

  • voda   400 ml;
  • 200 ml bílého vína   nebo   jablečného octa   ;
  • cukr   200 gramů;
  • banán   1 slupka;
  • Láhev na vodu   o objemu 2 litry.

Plastovou láhev rozřízněte   napůl nůžkami nebo užitkovým nožem. V  misce   smíchejte   vodu, ocet a cukr   a poté jemně promíchejte, dokud se dobře nespojí. Vzniklou směs nalijte do poloviny plastové láhve a   vložte   do ní slupku banánu.   Láhev umístěte do rohů domu, což ocení zejména hmyz, který nesnese pach, ale přitahuje ho přítomný cukr. Nezapomeňte směs doplňovat každé dva dny.

 

Bez chemických repelentů a za nulové náklady  si tak  udržíte    mouchy, komáry a všechen ten otravný hmyz, který nás obvykle obtěžuje v nejteplejších měsících roku. Vždy musíme mít na paměti, že chemikálie jsou nejen drahé, ale také poškozují životní prostředí a lidi, kteří v něm žijí. Metoda  DIY  , kterou jsme právě navrhli,    je zcela přirozená a bezpečná.   Stačí ho jen vyzkoušet a přesvědčit se o jeho účinnosti na vlastní kůži. Myslíte si to také?