Bazalka je nenáročná na pěstování, ale musíte ji také vědět, jak ji sklízet   ve  správný čas a správným způsobem    . Existují určitá tajemství   , jak sklízet bazalku   , aniž byste zabili rostlinu, a přesto mít ty nejaromatičtější a nejchutnější listy pro vaše pokrmy. Je důležité dávat pozor na svou rostlinu, znát   správnou denní dobu   pro sklizeň listů a vědět,   jak a v jakém množství je stříhat.

Bazalko, tímto způsobem nikdy neodstraňujte listy z rostliny!

Bazalka je aromatická rostlina, která   miluje teplé klima   . Bazalka má ráda slunné místo a dobře zalévá půdu, nikoli však listy. Listy bazalky můžete začít  sklízet   , když je rostlina   vysoká 15 až 20 cm.   U mladých rostlin se omezte na sběr pár listů.

Jak rostlina poroste, budete moci sklízet více. Nejlepší    čas na sklizeň je ráno.   Bazalku ale můžete sklízet, kdykoli ji potřebujete. Při každé sklizni se snažte   neodstranit více než polovinu rostliny.   To dává rostlině bazalky čas k opětovnému růstu. Trvá 2 až 3 týdny, než rostlina   vyvine více listů.

Pokud potřebujete jen malé množství,   nasbírejte pár lístků z různých stonků nebo rostlin.   Neodřezávejte všechny listy z celého stonku, jinak nemusí dorůst. Pokud potřebujete velké množství bazalky,   začněte nahoře a postupujte dolů.   Nesbírejte zespodu.

Bazalko, jak docílit toho, aby rostla silná a bujná!

Abyste   své bazalce pomohli prospívat,   odřízněte nebo zaštípněte špičky, když má větev šest až osm listů. Asi po šesti týdnech odřízněte centrální výhonek rostliny     Rostlina tak bude huňatější a získáte více listů ke sklizni. I takový jednoduchý řez může   udělat bazalku chutnější.

ČTĚTE TAKÉ:     Eurospin, od mouky po kávu: zde je seznam nejlepších produktů, které lze přidat do nákupního košíku | Žebříček Altroconsumo!

Pro nejlepší chuť   sklízejte listy dříve, než se vytvoří poupata.    Odstraňte poupata, jakmile je uvidíte. Pokud je necháte na rostlině, mohou změnit chuť bazalky a trochu zhořknout. Pravidelné odstraňování hlávek květů může také   pomoci   prodloužit životnost rostliny bazalky a období sklizně.

Bazalko, jak to udělat, aby to dlouho vydrželo!

Po sklizni listů bazalky vyhoďte   všechny listy, které mají skvrny   nebo vypadají nezdravě. Pokud neplánujete použít bazalku hned, můžete uchovat stonek čerstvý   tím, že ho vložíte do sklenice s vodou pokojové teploty, jako byste to udělali s jakoukoli jinou květinou ve vaší zahradě.   Neuchovávejte čerstvou bazalku v chladničce, protože listy mohou změnit barvu a ztratit chuť.

Čerstvá bazalka   dlouho nevydrží   . Pokud jich máte hodně,   můžete je usušit   . Pokud nemáte sušičku, svažte   malé svazky bazalkových lístků a stonků.   Vložte je lícem dolů do papírových sáčků. Propíchněte malé otvory v sáčcích a ujistěte se, že horní část pevně uzavřete.   Zavěste je na tmavé, dobře větrané místo na jeden až dva týdny.   Po oschnutí bazalku nasekejte a   uložte do vzduchotěsných sklenic při pokojové teplotě.

 

Bazalku můžete také    zmrazit    a použít ji později do pesta nebo omáček. Listy očistíme a nasekáme v kuchyňském robotu   s trochou vody nebo oleje     Směs zmrazte ve formách na led a podle potřeby rozmrazte.