Bazalka   je požitkem pro mlsné jazýčky a základní surovinou středomořské kuchyně, která by v kuchyni neměla chybět. Dobré je, že tuto dekorativní, jednoduchou a voňavou rostlinu   lze snadno pěstovat i doma.

Péče o   bazalku   je v zásadě jednoduchá, ale   k získání čerstvých lístků bazalky   , které lze používat dle libosti po celý rok, je třeba přijmout určitá opatření  . Zde vám vysvětlíme, jak na to:   řiďte se našimi radami   a nebudete litovat.

Bazalka, tajemství, jak ji udržet čerstvou a zdravou po celý rok!

Bazalka  má tolik   výhod. Extrémně   všestranné,   pár listů stačí k dochucení bezpočtu jídel, ať už prvních chodů, druhých chodů nebo příloh. Bazalka je typická středomořská rostlina. Aby bazalka rostla zdravá a silná,   potřebuje slunce a vodu   a také několik malých opatření, která lze velmi snadno uvést do praxe.

Bohaté na draslík, užitečné pro trávení, ideální pro boj s úzkostí a stresem, protizánětlivé   … ujistěte se, že bazalka ve vaší domácnosti nikdy nechybí. Níže vám řekneme,   jak   ho můžete mít vždy čerstvé a chutné po celý rok.

Bazalka, zdravé a čerstvé listy po celý rok: udělejte to!

Předně je třeba říci, že   pěstování bazalky   nevyžaduje žádné speciální dovednosti a je tedy vhodné i pro ty, kteří nemají   tzv. „zelený palec“.  Je však  třeba dodržovat některé pokyny,   abyste z této krásné rostliny vytěžili maximum. Zde jsou   tipy   , které byste rozhodně měli mít na paměti:

 

  • Ideální doba pro   výsadbu   bazalky je   pozdní jaro   , mezi květnem a červnem.
  • Bazalka potřebuje   hodně světla   , proto ji umístěte na světlé místo v domě.
  • Půda   musí být vždy vlhká, proto  zalévejte pravidelně    každý den, když je velmi horko. Ujistěte se, že se vyhnete   stagnaci   , což znamená, že v talířku není voda, která by mohla způsobit hnilobu kořenů.
  • Když se ochladí a během zimy,   přesuňte rostlinu dovnitř.  Umístěte jej na okenní parapet.
  • Malá   chyba   , která se často dělá, je odstraňování listů pouze v případě potřeby. Nedělej to.  Vezměte celou větev   a rostlina zesílí a poroste ještě bujněji.
To je vše: s jednoduchými opatřeními, která doporučujeme, s láskou a trpělivostí, získáte neuvěřitelné rostliny bazalky. Pamatujte také, že jeho štiplavý zápach je nepříjemný  pro hmyz   , včetně nenávistných komárů. Umístění v blízkosti otvorů a oken během teplejších měsíců pomůže mimo jiné   udržet ty nechtěné malé hosty pryč.