Bílý ocet nám pomáhá zintenzivnit barvy oblečení a   zachovat jeho původní bělost.    Také se nemusíme bát zápachu, protože zmizí.   Asi už máte doma bílý ocet   . Proto byste měli vědět, že v čištění oblečení máte skvělého spojence. Navíc vám to může pomoci výrazně ušetřit na nákupním seznamu.

Nejen, že utratíme méně peněz za aviváž nebo prací prostředek, ale také pomůžeme    vytvořit ekologičtější domov, který bude ohleduplný k naší planetě   . Díky své přípravě je velmi užitečný jak pro úklid domácnosti, tak pro výrobu pleťových mlék. Je to silný čisticí prostředek, který zase chrání epidermis a odstraňuje všechny bakterie a toxické prvky.

Bílý ocet v pračce: Tohle se stane, když ho dáte do správné nádoby!

Podívejte se, jak vám bílý ocet může pomoci vyčistit vaše oblečení každý den.

1. Pomáhá obnovit barvu oblečení.

Bílý ocet nejen respektuje barvu oblečení, ale   také pomáhá zintenzivnit jeho   mdlý tón.   Abyste toho dosáhli, stačí přidat trochu bílého octa do zásuvky na aviváž vaší pračky.

Nebojte se, že vaše oblečení pohltí vůni tohoto produktu. Obecně platí, že prací cyklus a samotný prací prostředek nezanechávají stopy jeho charakteristického zápachu.

2. Může nahradit aviváž

Použití aviváže zanechává drobné stopy na oblečení a dokonce i v pračce. Když se podíváte pozorně, všimnete si, že aviváže mají tendenci poškodit roztahané oblečení nebo pogumovaná místa.

  • Stačí dodržet stejný postup jako u předchozího návrhu:   do přihrádky, kam obvykle dáváte aviváž, přidejte trochu bílého octa   .

Množství octa závisí na tom, kolik kilogramů prádla je v bubnu pračky.

3. Zabraňuje žmolkování oblečení

Pravděpodobně se vám to už stalo. Právě jste si koupili svetr nebo pyžamo a po pár vypráních to začíná   dostávat takovou klasickou nadýchanost.   Abyste tomu zabránili, neváhejte:    trocha bílého octa   a látka vašeho oblečení vydrží mnohem déle.

Způsob, jak toho dosáhnout, je stejně jednoduchý: když je pračka   v cyklu posledního máchání   , přidejte půl sklenice bílého octa (100 ml). Uvidíte, jaký dobrý výsledek!

ČTĚTE TAKÉ:     Eurospin, nyní můžete výrazně ušetřit: toto praktické zařízení 2 v 1 je k dispozici za méně než 60 eur | Běž teď!

4. Odstraňuje nepříjemný zápach z oblečení

Oblečení, které nosíme z předchozí sezóny, má vždy ten klasický   zatuchlý nebo    skříňový zápach , který je tak těžké odstranit. Dále je velmi časté, že v noci zapomínáme, jaké prádlo jsme vyprali v pračce. Druhý den je zápach nesnesitelný.

  • K odstranění těchto nepříjemných „zápachů“ a    k tomu, aby látka vašeho oblečení voněla čistě a svěže   , je řešením bílý ocet.

Opět ji stačí při praní přidat do přihrádky na aviváž. Řešení, jak vidíte, je opravdu jednoduché.

5. Odstraňte skvrny od potu

Někdy, zejména na bílém a jemnějším oblečení,   zůstávají otravné skvrny od potu.    K jejich eliminaci se většinou používají agresivní přípravky, které po čase látku poškodí.

Tomuto velmi častému problému se můžeme vyhnout velmi jednoduchým způsobem:

  • Naneste lžíci bílého octa (10 ml) zředěného ve sklenici teplé vody (200 ml) do oblasti podpaží oděvu.
  • Několik sekund vmasírujte a poté nechte   asi 10 minut působit.
  • Poté oděv normálně vyperte v pračce. Uvidíte, jaký fantastický výsledek!

Bílý ocet: Jak jej používat k prodloužení životnosti vaší pračky

Tato rada je známá všem. Jedním ze způsobů, jak prodloužit životnost vaší pračky, je vyprat    ji jednou nebo dvakrát měsíčně pouze vodou a bílým octem. 

 

Přitom pro zachování kvality gumiček praček a odstranění případného mýdla či plísní, které na nich ulpívají, není nic lepšího než hadřík navlhčený bílým octem. Pravidelné používání tohoto produktu pomáhá předcházet nepříjemným pachům a především prodlužuje životnost těchto zařízení.