Bobkový olej   má velmi příjemnou vůni, která nejen pomáhá  uvolnit mysl, ale také uvolňuje tělo   . Ve skutečnosti se jedná o jeden z nejpoužívanějších   přírodních olejů pro masáže.   Kromě toho se uvádí, že má různé léčivé vlastnosti, včetně antibiotických, antiseptických a analgetických vlastností. Proto se má za to, že   může být velmi užitečný při zmírňování a zmírňování různých zdravotních problémů.    Níže vám řekneme, jak   připravit olej z bobkového listu a jak jej používat!

Bobkové listy, nasypte je do sklenice s olejem: ani si nedokážete představit, na kolik věcí je můžete použít!

Bobkový list je dobrou přísadou pro zvýraznění chuti pokrmů.   Je to koření běžně používané ve středomořské kuchyni. Poskytuje dobrou chuť masu, rýži a některým omáčkám. Co neznáme, jsou terapeutické využití jeho esenciálního oleje.

Bobkový list   obsahuje esenciální olej, jehož hlavními složkami jsou cineol a eugenol.   Dále obsahuje různé organické kyseliny, minerální látky (hlavně železo a vápník) a vitamíny (riboflavin, niacin a vitamín A). Esenciální olej extrahovaný z ovoce se tradičně používá k léčbě osteoartikulárních zánětů. Dnes se však věří, že může  pomoci uvolnit se, snížit stres    a tím   zklidnit tělo i mysl.

1. Podporuje svalovou relaxaci

Bobkový list je svalový relaxant.   Je to proto, že se má za to, že má  vazokonstrikční účinek   , který by byl zodpovědný za podporu kontrakcí a relaxaci nervového impulsu a za regulaci krevního oběhu.

Ze všech těchto důvodů se má za to, že aplikace prostřednictvím masáže   by byla velmi užitečná při bolestech hlavy nebo migrénách, bolestech krku nebo ramen atd.

2. Zlepšuje dýchání

Stejně jako je rozšířené použití eukalyptových listů    k výrobě léčivých výparů při nachlazení nebo chřipce   , je také rozšířené použití bobkového oleje zředěného ve vodě pro stejný účel. Olej z bobkového listu podporuje   lepší dýchání.

3. Zlepšuje zdraví pokožky

Tento olej obsahuje několik vitamínů, minerálů a antioxidantů, které podporují  zdraví pokožky   . Navíc se uvádí,   že má protizánětlivé, antifungální, antimikrobiální a antiseptické vlastnosti.   Proto se věří, že může pomoci odstranit  kožní infekce  a další související problémy.

4. Podporuje růst vlasů

Bay olej   může podporovat růst vlasů, pokud   se používá pravidelně jako součást správné kosmetické a vlasové rutiny. Olej prý proniká do pokožky hlavy a vlasů,   stimuluje krevní oběh a   tím podporuje růst vlasů.

Aroma tohoto oleje navíc odpuzuje hmyz, takže se používá k odpuzování nejen komárů z domova, ale i vší   .

Bay olej připravený takto: Je to velmi jednoduché. Nečekané výhody!

  Chcete-li si doma vyrobit vlastní   olej z bobkového listu , postupujte podle tohoto velmi jednoduchého receptu.

Ingredience

  • Bobkové listy (15 gramů)
  • 1 šálek extra panenského olivového oleje nebo oleje ze sladkých mandlí (asi 200 g)

Příprava

Nejprve musíte   bobkové listy očistit,   poté je co nejvíce rozdrtit a   dát do vzduchotěsné skleněné nádoby.   Poté   se do sklenice přidá olej,   ingredience se promísí a   maceruje se 4 týdny,   přičemž přípravek se míchá každé dva dny.

 Po uplynutí uvedené doby   směs přefiltrujte gázou  a bude připravena k použití.

Co byste NIKDY neměli dělat s bobkovým olejem

 

Bobkový olej by se nikdy neměl požívat, protože může způsobit otravu.   Jeho použití by mělo být pouze vnější a ve většině případů   je většinou nutné jej ředit vodou,   aby   nezpůsoboval podráždění pokožky.   Pokud máte citlivou pokožku nebo trpíte nějakým kožním onemocněním, určitě se před použitím tohoto oleje poraďte se svým dermatologem.