Stejně jako mnoho jiných aromatických rostlin   má vavřín   nejen okrasnou hodnotu v zahradě, ale je nejlépe   známý pro své kulinářské a léčivé účinky.    V nálevech podporuje   trávení   ,   odstraňuje toxiny a povzbuzuje chuť k jídlu.   Tato bylinka se však nehodí jen k dochucení našich pokrmů svou omamnou vůní, ale je zvláště užitečná pro různé použití. Pojďme se na ně společně podívat!

Doma mají bobky cenu zlata: vždy je takto používejte!

Před použitím  je nutné bobkové listy  usušit   , aby si zachovaly své vlastnosti po dobu několika měsíců     Pokud však máte čerstvé listy ze zahrádky a chcete je okamžitě použít, můžete   se uchýlit k tomuto malému domácímu triku.

Postup je velmi jednoduchý:   stačí použít troubu při nízké teplotě   (40°). Toto jsou kroky, které musíte dodržovat:

  • Listy položte zvlášť   na plech.
  • Nechte je   1 hodinu sušit   a v polovině vaření je otočte.
  • Nezapomeňte je čas od času zkontrolovat, zda se nehoří.
  • Nejlepší způsob, jak zjistit, zda jsou dobře vysušené, je sáhnout si na ně:   pokud se snadno drolí,   jsou   hotové.
  • Poté troubu vypněte a nechte je   tam alespoň hodinu chladnout.
  • Po vychladnutí   skladujte ve vzduchotěsné nádobě.

Další tip   : Klasickým způsobem sušení bobkových listů je   pověsit je na chladné a suché místo.    Jediné, co budete muset udělat, je uříznout pár ze zahrádky nebo květináče, dobře je umýt a osušit papírem. Poté listy svažte jako kytici květin a zavěste je dnem vzhůru na tmavém, vzdušném místě.   Nechte je takto 15 dní   . Po této době budou listy dokonale suché a připravené k použití.

Nechání bobkových listů přes noc v lednici: co se stane další den?

Udržovat   chladničku v dokonalé čistotě je každodenní výzvou. Mezi rozlitými tekutinami, zapomenutým shnilým jídlem a silně páchnoucím sýrem se  v tomto spotřebiči často  mísí nepříjemné pachy . Abyste tomu zabránili, je důležité   jej pravidelně čistit a deodorizovat,   aby nepříjemné pachy nebyly absorbovány jinými potravinami. Řešení? Deodorační síla   bobkových listů.   Nyní, když listy uschly, můžete je použít k neutralizaci nepříjemných pachů v lednici.

Bobkový list funguje jako dokonalý deodorant pro vaši lednici: stačí rozložit   hrst suchých listů na různé police   spotřebiče. A voila! Doporučujeme to dělat  večer  před spaním. Druhý den ráno si všimnete, že vaše lednička je mnohem čerstvější a voní lépe než den předtím. Opakujte proces několik dní a   nepříjemné pachy   úplně zmizí!

Kromě toho můžete  do svých receptů přidat také sušené bobkové listy, abyste  okořenili maso, ryby, dušená jídla atd.   Sečteno a podtrženo: používejte je co nejlépe!