Věděli jste, že pokud budete tuto proceduru provádět jednou za měsíc, můžete z orchideje získat bohaté květy a kořeny? Pojďme zjistit, jaký je proces a jak na to!

orchideje

Existuje postup, který umožňuje získat z orchideje bohaté květy a kořeny, pokud ji použijete jednou za měsíc. O jaký proces se jedná? Postup   se týká vzdušných kořenů orchideje   , se kterými je nutné zacházet stejně jako s kořeny v květináči. Pojďme zjistit, co můžete udělat pro to, abyste měli bohaté kořeny a květy!

orchidej bez kořenů

Protože orchidej tvoří vzdušné kořeny.

Vzdušné kořeny, které orchideje produkují,   jsou pro tyto rostliny zcela normálním procesem,   protože tuto vlastnost zdědí z genetických faktorů druhu, ze kterého pocházejí.

Tyto kořeny mají funkci absorbovat vodu a živiny, dále ukotvovat rostlinu k půdě a   přispívat, i když minimálně, k fotosyntéze   . Chování se nemění, když je rostlina v květináči.

Kořeny orchidejí hledají vodu a podporu z více zdrojů, aby   zajistily jejich přežití   . Řekněme, že se tak chovají instinktivně a přirozeně a je dobře, že orchidej přestává produkovat kořeny, protože se živí vzdušnými kořeny.

Je to obvykle proto, že půda není vhodná pro růst orchidejí, a proto se produkce kořenů soustředí mimo květináč.

Co dělat s vzdušnými kořeny orchidejí?

Vzdušné kořeny orchideje by neměly být řezány, ale spíše navlhčeny, aby se podpořil růst. Aby nespadly na zem, doporučuje se   květináč umístit do většího květináče   tak, aby byl vyšší a vzdušné kořeny umístit do plastové dózy s vodou. Když se voda vstřebá, naplňte sklenici, abyste jim poskytli výživu, kterou potřebují.

Jak bylo uvedeno výše, kořeny orchidejí trčící z květináče by nikdy neměly být řezány, pokud nejsou suché a mrtvé. Tyto kořeny dodávají rostlině kouzlo a ukazují její dobrý zdravotní stav. Pokud má orchidej   vzdušné kořeny mimo květináč, je velmi pravděpodobné   , že neutrpěla stagnaci vody, takže je rozhodně zdravá.

Vyhněte se výsadbě vzdušných kořenů v květináčích, protože existuje riziko, že se nepřizpůsobí kůře a odumřou. Dalším trikem je   stříkání vody na vzdušné kořeny,   aby rostlina zůstala hydratovaná.

Lila orchidej

Kdy by měly být transplantovány vzdušné kořeny orchidejí?

Pokud tyto kořeny nechcete vidět mimo rostlinu, přesaďte je, ale nestříhejte. Vzdušné kořeny orchideje  byste však měli před přesazováním zvyknout  na vyšší  vlhkost půdy. Takto to uděláte:

  • S transplantací orchideje počkejte vhodnou dobu.
  • Nastříkejte vodu na vzdušné kořeny 2 týdny před přesazením;
  • Dávejte pozor, abyste nenamočili stonek a listy;
  • Stříkejte vodu dvakrát denně a poté zvyšte na 4-5krát.

Kořeny si tak zvyknou na   vyšší vlhkost a dobře zakořeňují v substrátu   .

Získejte více orchidejí ze vzdušných kořenů

Ze vzdušných kořenů můžete pěstovat i další orchideje. Pokud je jich příliš mnoho a jsou zdravé, ostrými nůžkami odstřihněte orchidej od stonkové části a   oddělte ji od kořene   . Zasaďte vzdušné kořeny do samostatného květináče a přidejte lžíci mleté ​​skořice. Nezapomeňte ji vložit do řezané části, abyste ji dezinfikovali.

Nyní umístěte několik hliněných kuliček na výsadbu druhé orchideje, vložte ji do květináče a přidejte zeminu. Nechte ji půl hodiny   v peroxidu vodíku  , aby kořeny změkly.

 

Nahoru umístěte borové dřevo a mech, abyste rostlinu vyživili a   umožnili jí optimálně růst a vyvíjet se   . Uvidíte, že vaše orchideje budou bujně růst a produkovat mnoho krásných květů, a to v hojnosti! Jak vidíte, vzdušné kořeny orchideje jsou velmi důležité a můžete je seříznout pouze v případě potřeby!