Borůvky   jsou považovány za   jedno z   nejzdravějších plodů   s největší nutriční hodnotou pro tělo. Vyznačují se obsahem   vitamínu C, vlákniny, draslíku, železa a vápníku.

Studie o jeho vlastnostech provedené na Clemson University a ministerstvu zemědělství Spojených států amerických ukazují, že se jedná o potravinu s nejvyšší   antioxidační aktivitou mezi 40 analyzovanými druhy zeleniny.   Tato antioxidační síla pochází z kombinovaného působení jejích organických kyselin a 15 anthokyanů, které jí dodávají charakteristickou barvu. Borůvky navíc obsahují   proanthokyanidiny, flavonoidy a třísloviny   , které mají podobný účinek. Jedním z nich je   resveratrol,   který se nachází také v černých hroznech a je známý svými   protinádorovými účinky   .

Borůvky díky svým vlastnostem nabízejí řadu zdravotních výhod, včetně dobrého   obsahuDraslík, který    podporuje  činnost svalového a nervového systému  . Vláknina také podporuje   regulaci střevní flóry   .  podle studie publikované v    Cell Host & Microbe  . Kromě toho jeho obsah vitamínů   posiluje imunitní systém a jeho antiseptický účinek   je důležitý pro boj s infekcemi způsobenými choroboplodnými zárodky, jak prokázala studie v časopise   Asian Pacific Journal of    Tropical Diseases.

Borůvky, s tímto trikem si je mohu doma donekonečna pěstovat a nekupovat další: je to velmi jednoduché!

Tato rostlina   může být vysazena v květináči   , jehož velikost závisí na podmínkách pěstování. Pokud začínáte se semeny, můžete použít malou nádobu. Pokud však zakládáte rostlinu, je nejlepší to udělat v trochu větším květináči. kousek po kousku Jakmile rostlina vyroste,   budete muset květináč vyměnit   nebo   ještě lépe přesadit do země   . Odborníci upozorňují, že rostliny borůvek   preferují kyselé půdy,   nejlépe s pH blízkým 4,5.

ČTĚTE TAKÉ:     To se stane s cholesterolem a krevním cukrem, když sníte 15 kešu ořechů denně (to tvrdí tato studie)

Pokud potřebujete zasít semena, měli byste     před zasazením semínek dát trochu půdy do malé nádoby a přidat trochu vody . Je důležité   rostlinu denně  zalévat    a vždy zajistit dobrou vlhkost. Pamatujte, že při pěstování borůvky   je třeba půdu často odstraňovat a měnit,   aby   byl zajištěn dobrý přísun kyslíku.

Hrnec by měl   být umístěn na dobře osvětleném místě chráněném před větrem.    Je důležité vědět, že   byste neměli dávat příliš mnoho semen do stejného květináče   , protože rostlina borůvek potřebuje prostor, aby správně rostla. Z borůvky se pak stává keř, jehož větve   plodí po dvou letech   a   ve čtvrtém roce plodí velké množství.

 

Při přesazování rostliny musí být kořeny zcela navlhčeny, aby při tomto procesu netrpěly. Jedním z doporučení je   umístit rostlinu před přesazením na asi deset minut do kbelíku s vodou.   Po dokončení tohoto procesu je třeba půdu navlhčit dostatečným množstvím vody. Od této chvíle musíte počkat, až vyroste, vykvete a pak přinese ovoce. Vždy musíte dbát na to, aby   mu nechyběla vláha ani živiny.