Bramborové slupky   obsahují látky, které mohou být  užitečné při úklidových pracích   . Troufnete  si    vyzkoušet tento ekologický čistič? Zjistěte, jak na to! Příprava   ekologického čističe se slupkami na brambory    může být velmi užitečná při domácích pracích. Tato ekologická složka může nahradit mnoho tradičních chemikálií, které jsou škodlivé pro zdraví a životní prostředí.

Ačkoli to někteří ignorují, slupka brambor obsahuje některé látky, které   působí jako odmašťovadla.   Z tohoto důvodu    jej lze použít jako základ pro výrobu čisticích prostředků do kuchyně a dalších typů povrchů.   Uvidíme, jak to půjde!

Bramborové slupky, nevyhazujte je: „mají cenu zlata“ | Vložte je do sklenice vroucí vody.

Na rozdíl od komerčně dostupných čističů tento čistič slupek brambor   neobsahuje chemikálie   . Proto    jeho použití pomáhá chránit životní prostředí a předchází alergickým reakcím   , které chemikálie obvykle způsobují. Je však třeba počítat s tím, že doba působení tohoto přírodního produktu je krátká,   maximálně 5-6 dní.   Proto    je nutné připravit si určité množství pokaždé, když jej chcete použít k čištění. 

Vodu na vaření z brambor použijte   k   odstranění mastnoty a částeček jídla z nádobí.

Tak jako?

 • Vodu na vaření z brambor můžete použít   ke změkčení tuku, který ulpívá na nádobí a kuchyňském náčiní. Jednoduše ji budete muset nalít do dřezu spolu s nádobím, dokud je ještě horké.
 • Nechte působit   asi 15 až 20 minut   .
 • Po uplynutí této doby   nádobí přetřete houbičkou a opláchněte.

Další možností je   udržet čerstvě oloupané bramborové slupky čerstvé přidáním do džbánu s vroucí vodou.   A proveďte následující:

 • Asi po 30-40 minutách   směs ve sklenici silně protřepejte. V tomto okamžiku si všimnete, že se tvoří dobré množství pěny.
 • Necháme   přes noc uležet v lednici   a druhý den použijeme na mytí nádobí.

Bramborové slupky v kuchyni, zde je návod, jak je využít!

Složky bramborových slupek    pomáhají eliminovat tuk, který zůstává připečený na různých površích.   Dá se z nich tedy vyrobit   ekologický prostředek na odmaštění nádobí nebo oblečení.

Pokud jste právě objevili mastnou skvrnu na jednom ze svých oblíbených oděvů, můžete   ji přetřít malým kouskem slupky od brambor,   abyste ji snadněji odstranili. Toto měření by se však    nemělo používat na jemných oděvech   , protože některé tkaniny vyžadují specifické produkty, aby je udržely v dobrém stavu.

Pokud chcete, můžete tuto přísadu použít  na zčernalé kuchyňské náčiní.   Jednoduše třete    slupku brambor energicky na vidličky, lžíce a další předměty po dobu dvou až tří minut. Počkejte, až bude působit a opláchněte. Bramborové slupky   lze použít i syrové a čerstvě oloupané jako čisticí prostředek na úklid domácnosti   . Pomocí peelingů můžete například   vydrhnout nerezový dřez   a obnovit jeho lesk.

K čištění připálených, okoralých pánví použijte slupky z brambor a sůl.

Bio čistič bramborových slupek může   být s trochou soli ještě účinnější.   Tento přípravek   je velmi vhodný pro čištění náročných povrchů jako jsou připálené a mastné hrnce a pánve   . Může   být také užitečné při čištění trouby, dlaždic nebo prkének.

Ingredience

 • Hrubá sůl
 • bramborové slupky

Příprava

 • Pokud čistíte zapečenou pánev,   zahřejte ji na několik minut.
 • Poté posypte   povrch vydatným množstvím soli   a dávejte pozor, abyste se nespálili.
 • Poté pár minut krouživými pohyby potírejte slupkami z brambor   .
 • Když je povrch čistý,   opláchněte jej vodou a osušte čistým hadříkem.

Jak vidíte, bramborové slupky jsou   velmi užitečné, pokud jde o odstranění přichyceného tuku.   Nejsou sice tak účinné jako komerční odmašťovače, ale mají podobný účinek a nezpůsobují znečištění životního prostředí.

Nejzajímavější na tom je, že se jedná o    víceúčelový produkt   , protože jej lze použít  jak v kuchyni, tak k praní prádla a jiných povrchů,   ale také jako   hnojivo pro vaši zahradu a zeleninové rostliny.