Výhody   čaje   jako nápoje jsou již mnohým známy, ale možná ne každý ví, že   čajové sáčky   lze po konzumaci použít alternativně. Stále více lidí má zájem vytěžit ze všeho, co používají, maximum a snaží se co nejvíce omezit odpad v kuchyni.

V tomto případě pozorujeme, že každodenní pití nálevu je nejen velmi zdravým zvykem, ale je také možné  čajové sáčky   alternativně znovu použít. Zde je několik inovativních způsobů opětovného použití, které vás povzbudí k jinému použití, než je vyhodíte.

Čajové sáčky ponechané přes noc v lednici: toto gesto řeší problém tisíců lidí

Zejména v poslední době s vysokými teplotami a horkem se mnoho lidí často setkává s tím, že se jídlo nebo zbytky jídla v nádobě rychleji kazí. Ve skutečnosti můžete na dno odpadkového koše umístit sušené, použité čajové sáčky,   abyste zamaskovali nepříjemný zápach.

Ale nejen to, protože   je můžete dát i do lednice   . Když otevřete lednici, konečně ucítíte dobrou,   svěží   a čistou vůni. Při skladování v lednici, zejména   mátové nebo skořicové čajové sáčky,   pomáhají eliminovat nepříjemné pachy, a to i ty nejintenzivnější. Je známo, že v létě máme kvůli vysokým teplotám tendenci dávat vše do lednice, aby se potraviny déle uchovaly, a proto se může stát, že lednice začne zapáchat. Přidání čajových sáčků řeší tento dnes častý problém.

Použité čajové sáčky:   Toto je další způsob, jak je znovu použít!

Čajové sáčky nejen eliminují nepříjemný zápach z lednice nebo popelnice, ale lze je také   mnoha způsoby znovu použít doma  , na zahradě nebo na rostlinách   . Pojďme se na to společně podívat!

1. K čištění koberců 

Použité čajové sáčky skladujte v lednici. Pokud potřebujete vyčistit koberce, otevřete je jeden po druhém a posbírejte zbytky z pytlů. Položte na koberec spolu s trochou jedlé sody a nechte působit. Ty   absorbují nepříjemné pachy asi za 20 minut.   Nakonec vysajte.

2. K obohacení zahradních rostlin

Vložte čajové sáčky   do kompostu a   udělejte malé otvory nebo přidejte zbytky čajových sáčků přímo do půdy. Čajové sáčky   zvyšují hladinu dusíku a přitahují dobré bakterie   k rostlinám.

3. Jak připravit domácí čistič skla

Použité čajové sáčky znovu přefiltrujte a vzniklou tekutinu nalijte do rozprašovače. Použijte jej jako   běžný DIY čistič skla.     Tento čistič lze také použít k čištění pracovních desek, oken, podlahových lišt a dalších. Tekutina získaná filtrací čajových sáčků má   velkou čisticí schopnost.

4. K čištění a lesku dřevěné podlahy

Použité čajové sáčky lze také znovu přefiltrovat a vytvořit tak  čistič dřevěných podlah  . Doporučujeme použít přibližně   5-10 čajových sáčků na 3 litry vody   . Používejte jej jako jakýkoli jiný čistič podlah z tvrdého dřeva.

5. Chraňte před domácími škůdci

Skladování sušených použitých čajových sáčků ve spíži, zásuvkách a skříni může pomoci zabránit přenašečům škůdců, jako jsou myši, aby se dostali do vašeho domova. Tip:   Nejlépe funguje skořicovo-mátový čaj .