Cukety jsou   vynikajícím zdrojem vitamínu C a dalších živin:   čím tmavší pokožka, tím bohatší na živiny jsou   .   Je to   zelenina s velmi nízkým obsahem kalorií a velmi dobře se hodí k   přípravě mnoha receptů   : plněná cuketa, plněná, pečená, dušená, salátová, smažená a zeleninová smoothie. Cuketa   je   jednou z   nejjednodušších druhů zeleniny na pěstování.   Pokud máte malou zahradu nebo sad, můžete je pěstovat a získat bohatou úrodu po celé léto. Uvidíme, jak to půjde!

Cuketa, trik, jak ztrojnásobit a bohatě sklidit za pouhých pár týdnů!

Cukety by měly být vysazeny na plném slunci   poté, co se půda zahřeje. Nemá smysl úrodu uspěchat časným výsevem, protože semena nevyklíčí a mohou hnít. Začátek   léta   je   ideální čas pro výsadbu cukety   , protože této zelenině   se v letních měsících daří.   Takže nejen že je skvělé zasadit cukety uprostřed léta, ale je to také prospěšné, protože cukety milují   teplé počasí a mají tendenci růst a plodit  velmi rychle,   pokud je vysadíte později.

Květen   je   doporučeným obdobím pro přímý výsev   cuket. Důležitější než měsíc, ve kterém je zasadíte, jsou však povětrnostní podmínky. Měli byste počkat, až   se teplota ustálí mezi 20 a 25 stupni.   Menší, kompaktnější, keřovité odrůdy mají tendenci plodit rychleji a v závislosti na klimatu ve vaší oblasti mohou být   vysazeny až v polovině srpna   a připraveny ke sklizni před nástupem podzimních mrazů. Pamatujte tedy, že cuketa   se musí sklízet před příchodem mrazů;   Věnujte pozornost období výsadby.

Cukety rostou velmi rychle a jsou   připraveny ke sklizni za 45 až 55 dní s délkou 15 až 30 cm.   Dají se však sklízet dříve či později, záleží na preferenci, pomocí   nože   (bez tahání) odříznout stopku plodu. Dobrým pravidlem   je sklízet brzy a často   , protože cuketa je velmi plodným producentem a sklizeň   podporuje větší produkci.

Los calabacines  también se deben podar a medida que crecen  para que la planta reciba más luz solar. Así que tenga cuidado de no quitar todas las hojas. Concéntrate en  cortar las hojas más grandes  y haz cortes cerca  de la base de la planta,  dejando el resto del follaje intacto. Como ocurre con la mayoría de las plantas, también puedes  eliminar las hojas muertas o moribundas  para que la planta no desperdicie energía ni recursos tratando de revivirla.

LEA TAMBIÉN:    Cáscaras de ajo, no las tires: son “muy valiosas” | ¡Ponlos en un frasco y úsalos así!

Es posible plantar calabacines en macetas. ¡Si haces esto, tendrás una cosecha rica y abundante!

No necesitas un jardín enorme para cultivar calabacines. Los calabacines también se pueden cultivar  en macetas de al menos 60 cm de diámetro y al menos 30 cm de profundidad  . Si no tienes mucho espacio en tu jardín, cultivar calabacines en un recipiente o maceta puede ahorrarte espacio. Solo asegúrese de utilizar una  maceta con buen drenaje  y una  mezcla para macetas ligera  que  contenga ingredientes como turba, abono o corteza fina. 

Si cultivas  calabacines de forma orgánica  , simplemente mezcla  abono o estiércol bien descompuesto en el suelo antes de plantar  para proporcionar muchos nutrientes a tus plantas. Si no estás cultivando orgánicamente, el mejor fertilizante es un  fertilizante balanceado y soluble en agua  . Durante el riego se debe aplicar fertilizante cada cuatro semanas durante los meses de verano.

Plante  de dos a tres semillas de calabacín a aproximadamente  una pulgada de profundidad en el centro de la maceta, dejando unos centímetros de espacio entre cada semilla. Mantenga la  tierra ligeramente húmeda, pero no encharcada, durante la primera semana o dos  hasta que las semillas germinen. Después de dos semanas, retire  todas las plántulas excepto las más fuertes  . Una vez que las semillas germinen,  reduzca el riego  esperando hasta que las 5 pulgadas superiores de tierra estén completamente secas entre cada riego. Las plantas de calabacín requieren un  suministro constante de agua para prosperar, pero  demasiada agua puede causar problemas de pudrición  y hacer que las hojas se pongan amarillas.

Proporcione  al menos seis horas de luz solar al día  , cuanto más sol, mejor. Las plantas de calabacín necesitan estar completamente expuestas a la luz solar durante al menos seis a ocho horas al día  .

Uvidíte, že pokud se budete držet těchto jednoduchých rad, budete mít po celé léto bohatou a úspěšnou úrodu cuket!