Postupem času   těsnění dveří chladničky zežloutne a vytvoří se černé skvrny (plíseň)   . Čištění tohoto spotřebiče je velmi důležité, protože se zde skladují potraviny. Proto si při této příležitosti vysvětlíme, jak vyčistit   zčernalou nebo žlutou gumu na dveřích lednice pomocí nejlepších triků a domácích prostředků.

Pokud není chladnička často čištěna, stává se ideálním místem pro   statisíce    bakterií   , plísní a dalších choroboplodných zárodků.   Tento typ nečistot   může kontaminovat potraviny a způsobit vážné zdravotní problémy.   Jelikož se jedná o zařízení, které má doma každý, je   vhodné   jej dostatečně a neustále čistit a co nejvíce zamezit hromadění nečistot a zápachu.   Z tohoto důvodu je velmi praktické   alespoň jednou za 15 dní lednici důkladně a důkladně vyčistit    .

Černé a plesnivé těsnění chladničky: teprve potom je můžete odstranit!

V tomto článku se zaměříme na   čištění a dezinfekci   těsnění dveří chladničky, příslušenství, které snadno žloutne a má tendenci tvořit plísně (černé tečky). K   čištění těsnění dveří chladničky    budete potřebovat:

 • misku s vodou
 • Zubní kartáček, který už nepoužíváte
 • zubní pasta
 • Gumové rukavice a čistý hadřík.
 • Bílý ocet na čištění (volitelné)

Pokud jsou na těsnění žluté skvrny nebo zbytky jídla, proveďte následující:

 1. Navlhčete nebo navlhčete těsnění chladničky.
 2. Přidejte zubní pastu na svůj zubní kartáček a   vydrhněte všechny povrchy dásní   . Nezapomeňte při této akci nosit rukavice.
 3. Poté    opláchněte čistým hadříkem navlhčeným ve vodě   .

Těsnění lednice plné plísní, vyčistěte je takto a budou zase jako nové!

Pokud   má těsnění dveří plíseň   , tedy    černé skvrny se špatným zápachem, jsou nutné dezinfekční prostředky, jako je   bílý ocet   . Podívejte se, jak    odstranit černou z pryže chladničky.

 1. Nalijte   1/2 šálku bílého octa a 1/2 šálku teplé vody   do rozprašovače. Dobře protřepat.
 2. Naneste roztok   na těsnění chladničky.
 3. Všechny nahromaděné nečistoty odstraňte hadříkem.

Abyste zabránili usazování nečistot, bakterií a plísní,   vyčistěte všechny součásti chladničky   každých 15 dní   . Aby se v lednici netvořily plísně, doporučujeme také:

 • Vařené potraviny skladujte ve vzduchotěsných nádobách.
 • Pozor na datum spotřeby potravin.   U těch, které mají krátké datum expirace, je umístěte blízko dveří, aby byly snadněji přístupné a viditelné.
 • Ujistěte se, že ovoce a zelenina nezkazí   nebo neznečistí ledničku a zásuvky.
 • Buďte opatrní s masem a rybami   , protože se jedná o potraviny velmi rychle se kazící a vydávají velmi nepříjemný zápach, který může proniknout do jiných potravin a do samotné chladničky.
 • Lednici důkladně vyčistěte alespoň jednou za měsíc.