Italové mají rádi bílé maso, včetně   kuřecího:   libové bílé maso, které lze připravit na mnoho různých způsobů. Bez ohledu na to, v jaké omáčce to vaříme, toto jídlo vždy dopadne dobře. Bez ohledu na způsob krájení a vaření   zůstává kuře určitě jedním z   nejzdravějších a nejvíce konzumovaných zdrojů bílkovin v naší stravě.   Jeho konzumaci   velmi doporučují i ​​dietologové a odborníci na výživu, protože neobsahuje sacharidy, ale   je bohatý na bílkoviny a nízký obsah tuku.

Čerstvé, neporušené kuře, pokud to uděláte, vydrží vám celý rok!

Jak často se nám stane, že jsme nakoupili hodně kuřete a nemůžeme je všechno sníst? Víme, že   kuře je maso podléhající zkáze   a musí být spotřebováno během několika dní, aby se neztratilo. Pokud se nerozhodnete je zmrazit,   můžete kuře uchovávat čerstvé a neporušené ve spíži po dobu až jednoho roku   . Ve skutečnosti je možné   připravit nakládané kuře v několika jednoduchých krocích.

Takto připravené kuře   vydrží až rok,   takže vždy můžete mít ve spíži sklenici nebo více, kterou můžete v případě potřeby použít. Doporučuji tento recept vyzkoušet.

Tento nakládaný kuřecí džem si můžete   vyrobit a   uložit ve spíži až na rok. Čím déle je kuře marinováno, tím je aromatičtější a chutnější!

 

Ingredience

 • 1 kuřecí prso, přibližně 330 gramů
 • 14 kuliček pepře
 • 2 bobkové listy, ne příliš velké
 • 4 stroužky česneku
 • 6 lžic olivového oleje
 • 3 lžíce jablečného octa
 • brýle

Příprava

 1. Kuřecí prsa odmastěte,   nakrájejte na pět nebo šest kousků a   každý kousek osolte.
 2. Sklenici umyjte, poté dobře osušte a přidejte   všechny ingredience ve vrstvách, dokud nevznikne homogenní marináda   (česnek, kuličky pepře, kuře, bobkový list), nakonec   uzavřete  3 lžícemi octa a 6 lžícemi olivového oleje.
 3. Jakmile přidáte všechny ingredience,   sklenici pevně uzavřete   a protřepejte.
 4. Nakonec nalijte vodu do poměrně velkého hrnce, vložte dovnitř sklenici s kuřetem a   vařte ve vodní lázni přibližně 1 hodinu a 15 minut.
 5. Po uplynutí doby vaření nechte sklenici   vychladnout a poté ji vložte do spíže.
S nakládaným kuřecím masem lze připravit mnoho jídel!  Například   lahodný salát s kuřecím masem,   výživný   kuřecí sendvič   s paprikou nebo jednoduše   kuřecí pokrm s dobrou oblohou ze   sezónní zeleniny. Jak vidíte, pomocí pár jednoduchých triků můžete   v kuchyni nejen ušetřit, ale   také mít vždy k dispozici kvalitní potraviny   , perfektně uchované na měsíce a připravené k použití.