Aby   ovoce vydrželo čerstvé po dobu 12 měsíců,   není nutné používat lednici! Stačí vložit do sklenice a postupovat podle jednoduchého postupu. Ve skutečnosti je důležité kupovat čerstvé ovoce, jako jsou třešně, nektarinky, meruňky a švestky, jinak bude výsledek zklamáním.

Díky dobrému vodnému složení mají třešně mimo jiné drenážní a zvlhčující vlastnosti. Nektarinka obsahuje velmi vysoké množství vitamínu A, vitamínu C, vlákniny (užitečné pro střeva) a draslíku.

Meruňky naopak snižují hladinu špatného cholesterolu v krvi a obsahují velmi dobrou koncentraci vitamínu A. Sušené švestky jsou naopak výborným zdrojem vlákniny, antioxidantů a látek podporujících činnost jater, vitamínu C a minerální soli, jako je hořčík a vápník. Pojďme se ale podívat, jak uchovat ovoce čerstvé po dobu 12 měsíců.

Recept, jak uchovat ovoce čerstvé po dobu 12 měsíců. Zde je tajemství, jak to udržet tak dlouho!

Doba přípravy: 10 minut
Doba odpočinku: 10 minut
Doba chlazení: 20-24 hodin
Doba skladování: 12 měsíců

 

Ingredience

  • Třešně
  • Nektarinky
  • Meruňky
  • švestky
  • 2 lžíce cukru

Příprava

  1. Nejprve vložte třešně, nektarinky, meruňky a švestky do hrnce s vodou, aby se dobře omyly.
  2. Nyní nalijte ovoce   do jeden a půl litrových sklenic   a ujistěte se, že jsou naplněné až po vrch.
  3. Nyní zalijeme vroucí vodou,   necháme 10 minut odležet   , použitou vodu nalijeme do hrnce, zapneme oheň a necháme vařit.
  4. Poté ovoce ve sklenicích dochutíme 2 lžícemi cukru, znovu zalijeme vodou a uzavřeme víčkem.
  5. Nakonec sklenice zabalte do utěrky,   nechte 20 až 24 hodin vychladnout a ovoce uložte na 12 měsíců na chladné a suché místo, kde teplota nepřesáhne 18°C   .