Víte, jak   uchovat čerstvý salát ze zahrady na 12 měsíců   ? Pokud je odpověď ne, pokračujte ve čtení, protože zde vysvětlujeme, jak na to. Pokud o tom přemýšlíte, mohlo by to být skutečně velmi užitečné, protože budete mít sklenice s okurkami, rajčaty, cibulí a paprikou připravené k jídlu po celý rok.

Vůně zeleniny to ve skutečnosti neovlivní, a když se ji rozhodnete přinést na stůl, překvapivě zjistíte, že je přesně taková, jako byste ji právě natrhali. Samozřejmě, aby celý produkt zůstal neporušený a neohrozila jeho konzistenci a chuť, musíte pečlivě dodržovat každý krok a především pevně uzavřít víčko.

Přes uzávěry se v zásadě nesmí dostat vzduch, proto doporučujeme opatrnost a pečlivou kontrolu. Každopádně proces za tímto krokem není vůbec obtížný ani dlouhý. Důležité je dodržet každý krok krok za krokem.

Jak uchovat čerstvý salát ze zahrádky na 12 měsíců, babský trik!

Doba přípravy: 15 minut
Doba odpočinku: 30-40 minut
Doba sterilizace: 15 minut
Doba chlazení: 20-24 hodin
Porce: 8 sklenic

Ingredience

 • 2 kg okurek nakrájíme na plátky.
 • 1,5 kg rajčat nakrájíme na měsíčky
 • 1,5 kg papriky nakrájené na kostičky
 • 700 g nakrájené cibule
 • 2,5 lžičky hrubé soli
 • 2 zelené chilli papričky nakrájené na kousky
 • 2 svazky nasekané petrželky

Příprava

 1. Nejprve dejte nakrájené okurky do velké mísy, přidejte nakrájená rajčata, nakrájenou sladkou papriku, nakrájenou zelenou papriku, nakrájenou cibuli, svazky nasekané petrželky a hrubou sůl.
 2. Nyní promíchejte dvěma lžícemi tolik, aby se zelenina dobře promíchala a sůl jí dodala aromatický nádech,   poté nechte 30–40 minut odpočinout   .
 3. Po uplynutí této doby vezměte   osm čistých 700 ml sklenic   , naplňte je až po okraj zeleninou a naběračkou zalijte tekutinou, kterou zelenina pustila.
 4. Jakmile je to hotové, umístěte každou čtyři sklenice do hrnce se dnem vyloženým utěrkou, naplňte jej studenou vodou a uzavřete víčkem.
 5. Nakonec   přiveďte na středním plameni k varu a poté sterilujte 15 minut.   Nakonec opatrně uzavřeme víčky vhodným nástrojem, sklenice přikryjeme utěrkou a   necháme 20-24 hodin chladnout   .
Rady a návrhy

Zeleninu můžete bezpečně skladovat v zásuvce na potraviny v lednici, kde si zachová svou chuť a texturu po dobu 12 měsíců.

 

Chcete-li připravit čerstvý salát ve sklenici   , můžete se podívat na videorecept a přihlásit se k odběru kanálu YouTube!