Česnek je základní surovinou v kuchyních po celém světě     Je tedy nezbytnou součástí naší gastronomie a nenahraditelným protagonistou mnoha receptur. Kromě vynikající chuti a vůně je    velmi zdravý   , ale tato silná intenzita může způsobit nepohodlí a žaludeční potíže. Ve skutečnosti má česnek tendenci   způsobovat špatný dech a zažívací potíže.

Mnoho lidí neví, že existuje   jednoduchý způsob, jak tuto intenzivní chuť zmírnit,   aniž by ztratili její aromatickou sílu. Velmi oblíbeným a rozšířeným tipem je odstranit  ze stroužků česneku před vařením vnitřní zárodky  , zvláště pokud je plánujete konzumovat syrové. A přestože jde o trik, který může pomoci zmírnit jeho účinky, věda nám nabízí   ekvivalentní nebo jednodušší metodu   , která nevyžaduje, abychom extrahovali jakoukoli část toho hlíznatého kořene.

Česnek, dej citronovou šťávu: Když to uděláš, řešíš velmi nepříjemný problém!

Víme, že stejné molekuly, které způsobují štípání česneku a zažívací potíže, jsou zodpovědné za jeho aroma a zdravotní přínosy. Sloučeniny síry    a allicin    mu dodávají   vazodilatační, antioxidační, baktericidní a antiseptické vlastnosti;    Zároveň také produkují   zápach z úst, který   způsobuje nepohodlí i u těch nejcitlivějších lidí. Dobrá věc je, že existuje způsob, jak se tomu vyhnout, aniž byste odstranili česnek.

Allicin   se aktivuje při nakrájení nebo drcení česneku   ,   čímž se zvyšuje jeho účinek a intenzita. Allináza   je prekurzor enzymu   pro allicin, který vzniká při krájení česneku. Tento enzym je velmi aktivní v prostředí s neutrálním pH, ale je   téměř zcela deaktivován v  kyselém prostředí (nízké pH)    .

Ocet nebo citrusová šťáva mají proto   nízké pH   : jsou kyselé. Allinase   se při kontaktu s těmito silně kyselými látkami „vypne“   ,   neuvolňuje allicin, látku zodpovědnou za silnou chuť a vedlejší účinky typické pro česnek.

Česnek, trik, jak odstranit jeho silnou chuť. Nejprve ho poznejte!

Pokud tedy chceme allicin v česneku deaktivovat,   stačí jej rozdrtit nebo nasekat v kyselém prostředí   a z gastronomického hlediska je nejpraktičtější   použít přírodní citronovou šťávu.

K tomu stačí   rozdrtit  oloupané stroužky   česneku  nebo celé hlavičky s dostatkem   čerstvě vymačkané citronové šťávy. 

Další možností může být také použití   dobrého   octa   nebo kombinace obojího   . S tímto trikem můžete česnek začlenit do všech svých receptů, aniž byste se museli obávat, že vaše pokrmy budou mít klasickou výraznou chuť, která tuto ingredienci charakterizuje.