Jak jsme zvyklí žít v konzumní společnosti, všichni máme ve zvyku vyhodit to, co by se naopak mohlo hodit jiným způsobem. Problém je v tom, že často ignorujeme tisíc životů, které objekt může mít, pokud je znovu použit správně. Dobré je, že se to děje i u těch nejjednodušších věcí, které běžně považujeme za zbytečný odpad. Často tomu tak není.

K péči o rostliny   mohou být velmi užitečné například  česnekové slupky  . Níže vysvětlíme, jak na to.

Česnekové slupky, nevyhazujte je: jsou „velmi cenné“ | Dejte je do sklenice a použijte je takto!

Žádný česnek byste neměli vyhazovat     Kromě samotné zeleniny, skutečného všeléku na zdraví a výborné   přísady k dochucení pokrmů,    obsahuje   slupka také  látky užitečné   pro nás i rostliny. Zatímco   česnekový nálev   je výborný pro povzbuzení metabolismu, posílení imunitního systému a detoxikaci organismu, nálev   na bázi česnekových slupek je perfektní pro    prevenci  výskytu mšic a parazitů  na rostlinách. Jednoduše nastříkejte na listy.

To, co navrhujeme níže, je možná jedním z nejúčinnějších a nejekonomičtějších způsobů, jak obohatit  půdu rostlin   jak v květináčích, tak na zahradě   o zdravé živiny.   Vše, co musíte udělat, je   ušetřit slupky česneku   při použití této přísady při vaření. Ideálně je skladujte ve vzduchotěsné dóze (skořápky vydrží dlouho, aniž by shnily).

Když se vám zdá nasbírané množství dostatečné,   nasekejte slupky a rozložte je na zem.   Postupně je budete vstřebávat a využívat všech výhod a vaše rostliny vám poděkují.

Česnekové slupky, použijte je takto na své rostliny: Dělám to tak už léta!

Pronikavá   vůně česneku   je skvělá v pokrmech, ale škůdci ji nenávidí.   Z tohoto důvodu je snadné   získat vynikající rostlinný pesticid s česnekem. Udělej to.

V   hmoždíři   (případně je vhodný i ruční mixér   ) rozdrťte  4 stroužky česneku i se slupkou, malou cibulku a chilli papričku   . Získané pyré je nutné rozředit v litru teplé vody a nechat alespoň dvě hodiny odležet. Po uplynutí doby působení se směs slije a vzniklá kapalina   se přelije do rozprašovače.   Postříkejte rostliny a květiny (ideální pro   růže   ) a uvidíte, že se paraziti ani nepřiblíží!

Pak chápete: není třeba kupovat drahé chemikálie na ošetření rostlin, které lze velmi jednoduše a zdarma provést pomocí slupek česneku.