Cuketa je jednou z nejběžnějších a nejoblíbenějších zelenin v italské gastronomii a mezi jejich mnoha přednostmi   vyniká  snadnost   pěstování.  Pokud máte   doma malou zahrádku   , může být projekt úspěšný i bez takzvaného „zeleného palce“.

S trochou prosté pozornosti je možné získat  úrodu cuket s více než uspokojivým výnosem, pokud  budete dávat pozor, abyste je neumístili do blízkosti některých rostlin.   Níže vysvětlíme vše, co potřebujete vědět, abyste se vyvarovali chyb.

Nikdy nevysazujte cukety v blízkosti těchto rostlin, pokud chcete získat krásnou a bohatou úrodu.

Existuje objektivně málo pravidel, která je třeba dodržovat, abyste   získali super sklizeň cukety   , ale jsou povinná. Není překvapením, že sem patří i   starost o jejich držení dál od určitých druhů rostlin.

Ve skutečnosti by mohly   narušit jejich správný růst   a způsobit, že produkují ovoce, které není přesně to, co byste chtěli. Jedná se především o některé bylinky a aromatické rostliny, které   patří do stejné čeledi jako cuketa, Cocurbitaceae.

Chcete-li zjistit, co to přesně je, přečtěte si následující odstavec.

Aby cukety zůstaly velké a šťavnaté, držte je dál od těchto rostlin.

Dosáhli jsme bodu;   Podívejme se, které rostliny je nejlepší držet dál od cukety.

Cukety by se zkrátka nikdy neměly sázet v blízkosti jiných   tykvovitých,   jako jsou   melouny, okurky atp.   Důvod je snadno pochopitelný: tím, že by měly přibližně stejné potřeby, by nakonec mezi sebou soutěžily,   odebíraly by živiny   a bránily by tak správnému růstu. Plody mohou být  světlé, málo šťavnaté, malé   a s nutričními hodnotami pod normálem.

Na druhou stranu existují i  ​​druhy rostlin, které vysazené v blízkosti cuket   nejen neškodí, ale naopak   podporují jejich zdravý vývoj.   Mluvíme o   rajčatech a fazolích   , což jsou také jedny z nejlepších druhů zeleniny a luštěnin, které si můžete doma vypěstovat.

Nakonec se vrátíme k cuketám: pro senzační úrodu   jim nezapomeňte dopřát dostatek vody,   zvláště když je velké horko, a   každý rok je zasaďte na jiné místo na zahradě.   To zabraňuje plísním a parazitům v hromadění v oblasti a chrání rostliny.

 

Jinak pěstování cuket nevyžaduje složité operace a je tedy dostupné pro každého. Na druhou stranu zajišťuje velkou spokojenost a zajišťuje dostupnost   cuket, vždy čerstvých a bez pesticidů   , připravených ke konzumaci samotné nebo k obohacení těch nejlepších receptů v naší kuchyni. A vy, jak jim dáváte přednost?