V    létě    je běžné přijít domů žíznivý, otevřít    ledničku   , napít se studené vody a zjistit, že se dostatečně neochladila. Normálně    chladničku obviňujeme,   ale ve většině případů to byla naše chyba, že jsme ji přetížili, neustále otvírali dvířka nebo špatně regulovali teplotu. Je důležité vědět,   jaká je ideální teplota v ledničce v létě,   co pro její udržení můžeme udělat a   jak potraviny dokonale uchovat a vychladit.

Lednička, to je ta správná teplota na léto. Při nákupu potravin ušetříte spoustu peněz!

V první řadě byste měli vědět, že   teplota chladničky kolísá v závislosti na ročním období   , protože s příchodem léta se teplo zvyšuje a to s sebou přináší nutnost uchovávat více věcí v chladu a čerstvém, aby se lednice otvírala rovnoměrněji. . .

Při příchodu tepla je tedy nutné seřídit termostat chladničky a snažit se    udržovat teplotu mezi 0 a 5 °C,   aby bylo zajištěno správné uchování potravin a zastavilo se tak množení bakterií. Vzhledem k tomu, že jídlo nemusíte nejprve vyhazovat, vydrží déle a šetří peníze.

Pokud vaše chladnička nemá displej teploty, můžete se podívat do uživatelské příručky, kde se dozvíte,    jak lednici nastavit.   To znamená, že potřebujete vědět, jaká teplota odpovídá jednotlivým úrovním, abyste mohli naprogramovat vaši chladničku. Bývá tam kolečko nebo tlačítko s čísly.

Uspořádejte lednici. Jak správně umístit potraviny na police. Takto vydrží déle!

Na druhou stranu je třeba poznamenat, že naprogramovat ledničku na určitou teplotu k udržení této teploty  nestačí    .  Měli byste si také dávat pozor na to, co do ní dáváte, abyste ji nepřetížili. Správné uspořádání lednice je ve skutečnosti také   nezbytné, zejména v létě.   To znamená, že jídlo musíme umístit na nejvhodnější místa.

Horní a střední police:   studená oblast. Uspořádejte potraviny, které „   je třeba po otevření uchovávat v chladu   “.

  • Již uvařená jídla, jídla připravená k jídlu.
  • Mléčné výrobky a uzeniny.
Spodní police (nad spodní zásuvkou):    nejchladnější oblast. Sem umístěte potraviny, které se nejvíce kazí.
  • Syrové maso a syrové ryby
  • Potraviny k rozmrazování. I když jsou umístěny v nádobách, které shromažďují rozmrazenou vodu, zabrání se tím kontaminaci potravin na spodních policích.

Spodní zásuvka:   méně chladná oblast.

  • Ovoce a zelenina: Nadměrný chlad je může zkazit.

Dveře chladničky:   méně chladná oblast pro potraviny, které nevyžadují tak nízké a stabilní teploty.

  • Nápoje, stolní omáčky jiné než domácí (kečup, majonéza, hořčice…).

Boční přihrádka:   méně chladná oblast

  • Ne

Stejně tak bychom se měli snažit    neotvírat lednici příliš často a dbát na správné zavření dveří   . Nesprávné použití nebo malý přehlédnutí může zničit vaše jídlo nebo zabránit jeho správnému vychladnutí.

Vyčistěte lednici. S touto bezplatnou přísadou jej můžete dezinfikovat shora dolů

Na druhou stranu    je čištění lednice také nezbytné pro její správné fungování   . Kromě každodenního čištění by se měla lednice v určitých intervalech důkladně čistit, aby se   zabránilo množení bakterií.   Skvělý způsob, jak vyčistit lednici bez použití agresivních chemikálií, je   jedlá soda   . V tomto případě, abyste toto zařízení důkladně vyčistili, budete muset vyprázdnit chladničku a   použít směs vody a jedlé sody.   Po vyčištění každé police a zásuvky na ovoce byste je měli opláchnout vodou a vyměnit potraviny.

Nepříjemný zápach v lednici? Stačí dát toto jídlo a najdete řešení!

V létě také dochází k    silnému nárůstu nepříjemných pachů uvnitř chladničky   . Proto je nutné znát původ těchto pachů a najít způsoby, jak s nimi bojovat. Dobrým prostředkem k odstranění těchto nepříjemných pachů je umístit   plátek citronu, bramboru nebo trochu kávy v misce do lednice.