Hnijí vám   cibule  nebo začínají klíčit ihned po zakoupení? To je způsobeno nesprávným skladováním. Příliš vysoká vlhkost   způsobuje plesnivění cibulí   a světlo podporuje klíčení   .

Při nesprávném skladování může cibule rychle vyklíčit, zkamenit nebo dokonce začít uvnitř hnít.   Za správných podmínek vydrží cibule čerstvá několik měsíců.

Pokud budete cibuli takto skladovat, vydrží měsíce. Teď to dělají všichni!

Při skladování cibule je třeba vzít v úvahu tři hlavní věci. Aby   zůstaly čerstvé po dlouhou dobu   , musí být umístěny na jednom místě:

  • Temný
  • Schnout
  • Freska

Pokud je příliš světla, vyklíčí, proto není vhodné je skladovat v kuchyni, ale v šuplíku spíže nebo ve sklepě. Důležité je také zvolit suché místo. Pokud je vlhkost vyšší než 70 %, cibule může   začít hnít zevnitř.

Cibule je důležitou součástí spíže a celoročně oblíbenou potravinou. Vzhledem k tomu, že se často nakupují ve velkém množství,   je pro dlouhou životnost nezbytné správné skladování.

Cibule by se ideálně měla skladovat při   teplotě mezi 5 a 10 °C   v tmavém, vzdušném sklepě nebo spíži. Je také důležité, aby vzduch cirkuloval. Proto je nutné   je ihned po nákupu vyjmout z igelitového sáčku a také ze síťky   .

Cibule, jak ji skladovat v kuchyni.

Pokud nemáte sklep,   můžete cibuli skladovat i v kuchyni   . Je však důležité, aby místo bylo suché, tmavé a chladné. K tomu je nejlepší   například přihrádka v zásuvce nebo ve skříni   . Mějte však na paměti, že cibule vydrží v kuchyni čerstvá jen pár týdnů.

Jaká nádoba je nejlepší pro skladování cibule? 

Pro skladování cibule jsou vhodné pouze vzduchopropustné nádoby. Ve sklepě    je nejlepší skladovat cibuli v papírových či jutových pytlích nebo v otevřené krabici.   Dobře funguje i tkaný košík nebo závěsná síť.

 

Existují také    terakotové nebo kovové nádoby s víkem a otvory na uskladnění cibule.    Plastové sáčky a Tupperware nejsou vhodné pro skladování cibule.