Loupání cibule na zahradě,   účinný trik, který změní vaši zahradu.

Kolik   slupek cibule vyhodíme   pokaždé, když vaříme? Cibule   je zelenina, která se často   používá k přípravě omáček a hlavních jídel. Kromě toho, že pokrmy ochucuje, někdy jim dodává i sladkou chuť, podle kvality a tedy bílé, červené, fialové barvy.   Obsahují důležité živiny   , které prospívají našemu tělu. Ve skutečnosti   je cibule bohatá na karoten, fytocidy, vitamíny B   a kyselinu nikotinovou. Všechny   látky, které   jsou nejen dobré pro lidské tělo, ale také  užitečné  pro pěstování zeleniny,   zejména rajčat a okurek.

Cibulové slupky, každý si je zakope na zahradě. Starý trik, který změní vaši zahradu!

Tak jste to udělali správně:   cibulovou slupku nevyhazujte, použijte ji znovu.   Pokud nemáte zahrádku a nic nepěstujete, vždy je můžete využít k obohacení půdy o okrasné rostliny doma.

Jejich použití   poskytne fenomenální výsledek.   Ale pojďme se podívat, jak byste je měli používat.   První metodou je   pohřbít je tak, jak jsou, a počkat, až uvolní živiny, které půda potřebuje. Nebo pokud chcete o něco rychlejší výsledek, je vhodné je před zakopáním uvařit.

Pokud je nutné je použít k pěstování rajčat, doporučuje se připravit odvar.   Slupky cibule uvaříme a poté necháme 2 dny vychladnout na chladném místě. Nakonec vývar přefiltrujte a nařeďte vodou, použijte jeden díl vývaru a tři díly vody. Nyní můžete výslednou směs nalít do půdy přímo vedle rostliny rajčete.

Stejný postup můžete použít i při pěstování okurek,   které je nutné zalít 3 litry této směsi na metr čtvereční. Kromě tohoto použití   může být sloučenina nastříkána na listy rostlin   k   boji proti možným houbovým chorobám.

Dalším využitím slupek cibule je postřik směsí na napadené rostliny   . Výrobek připravíte tak, že uvaříte dvě vědra vody a jeden kbelík cibulových slupek. Pokud je seženete, přidejte také pár kostek zahradního mýdla na bázi draslíku. Nakonec přefiltrujte a nalijte do rozprašovače.

Cibulové slupky v okrasných rostlinách, jak je využít!

 

Jak jsme již zmínili,   lze je použít i ke krmení okrasných rostlin v domácnosti   . Svaříme 8 litrů vody s množstvím cibulových slupek v 1 litru vody. Takto získaný produkt se skladuje v nádobě, která musí být uzavřena a ponechána jeden den odležet. Poté se používá k zalévání půdy rostlin bez postřiku na jejich listy. Poměr zavlažování je 5 dílů vody a 1 díl produktu.