Trouba je jedním z nejnáročnějších spotřebičů na čištění, ale jedlá soda a ocet to velmi usnadňují.

Čištění    kuchyně   a zejména    spotřebičů, jako je trouba, je jedním z nejsložitějších úkolů, které můžete doma   dělat    . Nejhorší je, že čištění trouby je velmi nepříjemné, protože kromě polohy, ve které ji musíme čistit, se musíme vypořádat s usazenou mastnotou, kterou  bez jedlé sody a    octa téměř nelze   odstranit  .

Díky tomuto   domácímu léku   , který kombinuje ocet a jedlou sodu, můžete odstranit mastnotu nahromaděnou v troubě a užít si ji, jako by byla právě koupená. S tímto trikem bude čištění trouby velmi snadné a jednoduché. Zapomeňte tedy na agresivní čisticí prostředky, které jsou dražší a mohou poškodit materiál trouby. Ve skutečnosti můžeme tento domácí trik použít kdekoli v kuchyni, protože jeho odmašťovací účinek je ideální pro čištění čehokoli.

Vyčistěte troubu octem a jedlou sodou, 2 levnými a odmašťovacími přísadami!

Chcete-li troubu vyčistit octem a jedlou sodou, musíte si nejprve vzít rukavice na ochranu rukou a připravit směs pomocí misky. Proto potřebujeme:

  • Ocet
  • hydrogenuhličitan sodný
  • kus oblečení
  • postřikovač

Prvním krokem je   smíchat jedlou sodu s několika lžícemi vody,   dokud se nevytvoří pasta. Dále musíme z trouby vyjmout všechny vyjímatelné prvky, pekáče, rošty nebo podpěry stěn, abychom je mohli očistit horkou vodou, aby změkly a odstranily co nejvíce tuku.

Poté naneste pastu z jedlé sody a   nechte 30 minut působit.   Poté opláchněte a vydrhněte trochou saponátu a octa. Poté znovu opláchněte vodou a osušte. Jakmile to uděláte, budete muset rozetřít pastu z jedlé sody po stěnách trouby, abyste odstranili nejkřupavější části. Tato směs   by měla působit několik hodin   (lépe, když to uděláme v noci). Chcete-li ji odstranit, použijte houbu a setřete pastu, dokud nebude trouba čistá a jako nová.

Poslední krok: dejte ocet do rozprašovače a postříkejte jím stěny trouby.

S tímto lékem dosáhnete neuvěřitelných výsledků díky pastě z jedlé sody, ale o to víc vás překvapí závěrečný krok. Nakonec musíme   dát ocet do rozprašovače   a nastříkat na všechny stěny a dno trouby.

 

Nechte produkt několik minut působit a poté opláchněte vlhkým hadříkem, dokud se veškerý produkt neodstraní. Poté osušte měkkým hadříkem nebo nechte troubu chvíli otevřenou, aby se sama vysušila. Díky   octu a jedlé sodě je čištění trouby velmi snadné, ekonomické a efektivní.   Ve skutečnosti se dá použít i k čištění jiných částí kuchyně, kde se může časem hromadit mastnota.