Mít    doma citroník    znamená mít po ruce jedno z nejpoužívanějších ovoce v naší kuchyni, především jako koření, které naplní celou terasu nebo zahradu zvláštní vůní. Pojďme se tedy podívat na    návod , jak se o citroník starat   .  

Citronovník celé léto plný ovoce: jak se o něj starat!

Když máme   citroník na zahradě nebo na terase  , můžeme ho snadno získat z jediného citronu pomocí   jeho semen.   K pěstování a péči o citroník není nutné sázet přímo do země, ale můžeme ho pěstovat i v květináči   ,   takže ho můžeme mít i doma na balkóně. Pojďme se tedy podívat, jak na to a    jak se o citroník starat.

Zasaďte semínka citronu.

Pokud chcete mít doma krásný citroník, nemusíte ho kupovat, můžete   začít zasazením semínek citronu.   Udělejte to v    květináči o průměru 30 cm s půdou bohatou na živiny a minerály pro rostliny   . Jakmile je půda připravena, zasaďte semínko a pravidelně jej zalévejte, dokud rostlina    nevyklíčí   . V závislosti na venkovní teplotě    to bude trvat 4 až 6 týdnů   . Jakmile dosáhne 15-20 cm výšky, je čas na přesazení.

Kam dát citroník?

Citrony    potřebují slunné místo.    Z tohoto důvodu je vhodné    umístit je na místo mimo domov,    kde na ně dopadá co nejdéle sluneční světlo a zejména v létě zajistit, aby byla rostlina  vystavena světlu alespoň 6 až 8 hodin denně   . Rostlina musí být také chráněna před větrem a průvanem. Z tohoto důvodu je vhodnější umístit jej  poblíž vnějších stěn domu na slunné strany.

Chraňte rostlinu před zimními mrazy.

Když   přijde zima a je chladno, je vhodné   rostlinu chránit před mrazem.   Můžete ji umístit pod kůlnu   nebo uzavřít do skleníku. Je však dobré umístit rostlinu citroníku směrem na jih, aby se na ni dostalo co nejvíce světla. Vyhněte se suchému, vyhřívanému vnitřnímu prostředí, protože vlhkost je pro tuto rostlinu důležitá. Mladé rostliny však mohou být umístěny uvnitř domu nebo ve vstupním prostoru a zajistit, aby byly na místě, kde teplota    nikdy neklesne pod 12 °C    . Dalším způsobem ochrany citronů je jejich správné zakrytí.

Přihnojujte rostlinu

 Pro péči o citroník  je také důležité dobré hnojení  . V tomto smyslu   jsou nezbytné dusík, fosfor a draslík (které jsou vlastně dobré pro zdraví všech citrusových plodů). Hnojení je nezbytné  , když plody dozrávají   , a pravidelně i v jiných ročních obdobích, zejména na jaře. Hnojiva proto musí   obsahovat základní prvky   , které tato rostlina potřebuje, a to kombinací sloučenin živočišného nebo rostlinného původu se sloučeninami minerálního původu, jako je   železo, zinek, měď, mangan a molybden.  Svůj kompost   můžete    použít i na hnojení rostlin,   nemělo by to však přesáhnout 10 % z celkového množství.

ČTI TAKÉ:     Smetanový jogurtový dort 4 ingredience bez mouky, másla a oleje! Pouze 80 kcal

Přesaďte do větší nádoby

Čas od času    je nutné rostlinu citroníku přesadit do větší nádoby,    aby se mohly vyvíjet kořeny a tím i rostlina. Přesazování je také důležité, protože zahrnuje výměnu půdy za čerstvější, bohatou na    živiny   , což má pozitivní dopad na vývoj rostliny. Nejlepší doba pro přesazování je   koncem jara a začátkem léta: v červnu.    Pokud je rostlina mladá, musí se proces opakovat každé dva až tři roky. Pokud je dospělá, je v pořádku to dělat každé čtyři. Nekupujte příliš velké vázy, lepší je   průměr 70/80 cm   . Použití plastových květináčů se vůbec nedoporučuje, nejvíce se doporučují   kamenné nebo terakotové květináče.

citron řez

Pokud jde o  řez, citron lze  seříznout  pouze   jednou ročně před květem     Ideální dobou pro to je   pozdní zima a brzké jaro   , mezi únorem a březnem. Je dobré udělat lehký řez, ale větve jednoduše ztenčit a   odstranit ty, které mají ohnuté a/nebo suché části.    Je důležité, aby na konci řezu všude cirkuloval vzduch a světlo.

zalévání rostliny

Pokud jde o zavlažování   ,   citron je druh rostliny, která vyžaduje  pravidelnou zálivku   , aby nedocházelo k zamokření. Chcete-li to provést, zalévejte   rostlinu denně   a ujistěte se, že půda je vždy vlhká, ale ne příliš vlhká. Během fáze květu a plodu   je vhodné zvýšit intenzitu zavlažování,   protože rostlina potřebuje více vody. Jak poznáte, že citron nebyl dostatečně vlhký? V   přítomnosti žlutých listů   : Tento jev ukazuje na   nedostatek vody.

roubování rostlin

Pro získání více květů a plodů se doporučuje roubování   . Jaro je na to nejvhodnější. Pokud však nemáte zahradnické zkušenosti, je vhodné vzít citronovou rostlinu na zahradu nebo do důvěryhodného květinářství: pokud ji chcete zasadit, je lepší ji nechat provést odborníkem, než rostlinu poškodíte. nedbalost.

Paraziti, kteří napadají rostlinu.

 

Nakonec musíme mluvit o parazitech, a pokud jde o nejzákeřnějšího    parazita   citroníku ,   musíme zmínit houby, které mohou způsobit suché a žluté větve a listy. Pro záchranu rostliny je nutné    ořezat větve a odstranit nemocné listy   . Kromě toho existuje další druh plísně, který   napadá citronovou kůru a   vytváří tmavé, gumové útvary, které zasahují až ke kořenům a způsobují jejich hnilobu. K jejich odstranění    je třeba odstranit části nemocné kůry    a na rány aplikovat soli mědi. K odstranění štěnic je však nutné odstranit film, který se tvoří na větvích a potřít alkohol vatou.