Slupky z citronů a pomerančů   po odšťavnění téměř vždy   vyhodíme. Tento kousek, který vyhodíme, se však může v domácnosti hodit i k jiným účelům. Ve skutečnosti   můžete citrusové kůry použít k   vytvoření přírodního, netoxického řešení pro čištění vašeho domova. Nemusíte utrácet spoustu peněz za čištění organických nebo neekologických produktů.

Ve skutečnosti je možné připravit účinný a voňavý univerzální čistič na úklid domácnosti   pomocí tří jednoduchých ingrediencí, které máte po ruce. Uvidíme, jak to půjde!

Citronovou a pomerančovou kůru nevyhazujte: mají cenu zlata. Dejte je do sklenice s octem.

K přípravě víceúčelového čisticího prostředku pro domácnost tedy     budete potřebovat   ocet, citronovou a pomerančovou kůru.   Můžete použít i jiné citrusové plody. Zde najdete všechny kroky k výrobě tohoto   přírodního, ekologického a ekonomického pracího prostředku.

1. Uložte citronovou a pomerančovou kůru.   Jakmile budete mít citrusové kůry, uchopte sklenici a přidejte slupky. Ujistěte se, že nádoba je zcela naplněna skořápkami.

2. Nalijte bílý ocet do sklenice.   Sklenici naplňte téměř úplně octem a vše protřepejte.

3. Umístěte sklenici na chladné a suché místo.   Nechte nádobu se směsí uležet asi deset dní. Citrusové silice se uvolní a smíchají s octem a vytvoří příjemné citrusové aroma se silným odmašťovacím účinkem.

4. Roztok přefiltrujte a nalijte do rozprašovače.   Po 10 dnech můžete roztok přefiltrovat odstraněním citrusových slupek. Získanou citrusovou tekutinu lze nalít do rozprašovače. Nyní je připraven k použití!

ČTI TAKÉ:     Cuketa a mrkev, tohle dělám křupavé v troubě a jím místo chleba | Pouze 130 kcal!

Citronové a pomerančové kůry, naložené v octě a používané doma!

Na všechny povrchy ve vaší domácnosti použijte čisticí roztok z citrusového octa   . Tento přípravek je výborným    odmašťovadlem, likviduje bakterie, odstraňuje zápach a skvrny od vodního kamene   . Nemá žádné datum spotřeby ani zápach, protože ocet   je přírodní konzervant.

Při prvním použití se však doporučuje vždy vyzkoušet na malé nenápadné ploše, zejména na dřevěných površích. Toto řešení   může barvit dřevo   , ale obvykle je   ideální pro čištění keramických, kamenných, porcelánových nebo laminátových povrchů.

 

S tímto domácím produktem   můžete kompletně vyčistit podlahy, kuchyň a koupelnu, sklo, zrcadla, lednici, dětské hračky, dveře a mnoho dalšího.   Je zcela přírodní a tudíž   biologicky odbouratelný   . Použití neznamená použití jakýchkoli chemických produktů škodlivých pro životní prostředí, je velmi ekonomické a udržitelné. Na co čekáte, až to vyzkoušíte?