Citron   je jednou ze základních surovin celé středomořské kuchyně.   Ať už pro přípravu dezertů, hlavních jídel nebo nápojů, jde o složku, která   vylepší a dodá svěžest i těm nejjednodušším receptům   . Díky svému gastronomickému využití a antioxidačním vlastnostem se citron stal nepostradatelným spojencem v kulinářském umění. Kromě bujných vlastností má však i velkou nevýhodu:   při nesprávném skladování   může toto oblíbené ovoce   rychle hnít.

Jednou z nejlepších alternativ, jak prodloužit životnost tohoto ovoce, je udržovat   okolní teplotu kolem 10-13°C.    Protože se však tyto podmínky ve většině kuchyní obvykle nevyskytují a protože to není faktor, který lze snadno kontrolovat,   je běžné, že citrony v optimálních podmínkách nevydrží déle než týden nebo dva.   S tímto   jednoduchým trikem se naučíte, jak    udržet citrony čerstvé až 3 měsíce.

Vložte citrony do sklenice s vodou: „mají cenu zlata“. Tento trik vám ušetří spoustu peněz!

Citrony jsou bezpochyby jednou z nejdůležitějších    potravin   v naší kuchyni, protože jsou perfektním kořením pro velké množství jídel a nápojů. Abyste je udrželi v dobré kondici, existuje velmi jednoduchý trik, který pomůže citronům   zůstat   déle  čerstvé   .

Překvapí vás také, že vám stačí   voda a skleněná nádoba s víčkem.   Jak uchováte citrony déle? Stačí dodržet tento jednoduchý postup.

1. Naplňte skleněnou nádobu vodou.

2. Do nádoby přidejte celé citrony.

3. Nádobu pevně uzavřete a vložte do chladničky.

A tady to máte! Aby citrony zůstaly déle čerstvé,   vyžaduje toto ovoce vlhkost,   takže přidáním vody můžete prodloužit jeho trvanlivost.

ČTI TAKÉ:     Dělám je s brokolicí a ovsem, nepřidávám vejce: tyto řízky obsahují jen 90 kalorií!

Další triky, jak udržet citrony čerstvé po dlouhou dobu, klidně i 3-4 měsíce. Udělej to takhle!

Jakmile citrony zakoupíte,   zabalte každý z nich do plastové fólie a   zakryjte celý povrch vystavený vzduchu. Citrony zabalené v igelitu pak   uložte do vzduchotěsné nádoby a dejte do lednice   . Tato jiná metoda může   uchovat citrony asi měsíc, v závislosti na čerstvosti citronů, které si koupíte.

Pokud je chcete uchovat v optimálních podmínkách   delší dobu (více než měsíc), odborníci doporučují  dát je do mrazáku   , kde vydrží i tři až čtyři měsíce.

1. Prvním krokem k uchovávání citronů v mrazáku je omýt je a rozhodnout se, zda   je zmrazíte celé, nakrájené, nastrouhané nebo ve šťávě.

2. Jakmile se rozhodnete, jak citrony uchovat, můžete je umístit  do mrazáku ve vzduchotěsném sáčku nebo nádobě   , která odolá nízkým teplotám.

3. Pokud potřebujete citrony použít, můžete je vytáhnout z mrazáku. K rozmrazení je samozřejmě  budete muset   před použitím namočit na deset minut do studené vody.

 

Tuto techniku ​​​​můžete použít   k uchování citronů na několik měsíců.   Jeho textura, čerstvost a chuť samozřejmě nebudou stejné jako ty, které byly právě zakoupeny čerstvé. Ale stále to může být dobrý kompromis a vyhnout se plýtvání!