Citron je jedním z nejoblíbenějších ovocných stromů na světě     Tento malý stálezelený strom má široké využití v gastronomii. Pokud jste se rozhodli    pěstovat citroník    a potřebujete nějaké tipy na péči, pravděpodobně vás zajímá, jaký    typ hnojiva    citronovník potřebuje, že?

V tomto článku vám prozradíme, jaké živiny jsou nezbytné pro   optimální vývoj citroníku   a vysvětlíme, jak   hnojivo připravit   . Dodržováním našich tipů zajistíte, že váš strom bude produkovat  ty nejlepší citrony   .

Citrony, jak je přihnojit, aby zůstaly velké a šťavnaté až do podzimu

Nejlepší   dobou pro hnojení citroníku   jsou nejteplejší měsíce,    jaro a léto   , od   dubna do září.   Hnojení vápníkem, hořčíkem a draslíkem   je velmi důležité (bez přehánění), ale také bude velmi důležité rozhodnout se pro   domácí organické hnojivo   , které si můžeme vyrobit sami. Každoroční dodržování této rutiny zajistí    silný, vysoce kvalitní citroník.

Citronovník  můžeme přihnojit i   v zimě    , omezíme se však na hnojení   malým množstvím    fosforu, draslíku a dusičnanu amonného   . Pamatujte, že citrony se špatně přizpůsobují chladu. Nezapomeňte   je tedy chránit před mrazem, když dosáhnou -5°C. 

Citrony, takhle je pohnojit, aby vznikl strom plný plodů

Na trhu jsou vysoce kvalitní a zcela přírodní produkty. Pokud však chcete ušetřit, můžete svůj citroník pohnojit zbytky, které máte doma, pomocí  velmi jednoduchých a velmi ekonomických triků  . Pamatujte také, že toto hnojivo je užitečné  pro citroníky a pomerančovníky   , stejně jako pro jiné citrusové stromy. Stejnými radami se pak můžete řídit i pro ostatní ovocné stromy na vaší zahradě. Nesmíme přehlédnout, že nejdůležitějšími prvky pro silný a zdravý vývoj citroníku jsou železo   a fosfor   , nezbytné pro dobré kvetení. Důležité jsou ale i   další prvky jako draslík   a   organická hnojiva .

Kromě toho by měl být dusičnan amonný použit     k úpravě alkalických půd a    dusičnan vápenatý    k úpravě kyselých půd.

1. Organické hnojivo, jak jej připravit

Každému zahrádkáři   velmi prospěje domácí kompost.   Pro větší hygienu a pohodlí doporučujeme používat   kompostér   . Do kompostéru  umístěte různé   zbytky rostlinného původu: listy, zbytky luštěnin, slupky a dokonce i kořeny.   Můžete také přidat hnůj přežvýkavců nebo mulč   . Obsah navlhčíme   vodou,   přikryjeme a necháme   déle než tři týdny odležet.

ČTI TAKÉ:     Kopřivové rizoto, starý selský recept, který mi babička připravovala každý týden!

Zatímco hnojivo kvasí, sundáme látku a necháme ji trochu provětrat. Pokud se budeme řídit těmito radami,   získáme zcela přírodní a ekonomické hnojivo   . Pamatujte, že hnojivo může zapáchat. Proto je nejlepší umístit toto hnojivo pro citroníky venku.

2. Jak vylepšit domácí hnojivo

Různorodost materiálů používaných při   výrobě organických hnojiv   výrazně zlepší jejich kvalitu. Z tohoto důvodu jsme připravili další sekci, ve které vám ukážeme ty nejlepší „ingredience“ k výrobě    vynikajícího domácího hnojiva    pro citroníky.

Jak jsme vysvětlili, můžete použít zbytky rostlin, ale věděli jste, že   kávová sedlina se dá použít i k hnojení rostlin   ? Pravdou je, že kávová sedlina    působí nejen jako repelent proti různému hmyzu a parazitům, ale   obsahuje i přírodní hnojiva.   Na druhou stranu je použití šnekových odlitků jedním z nejlepších způsobů, jak obohatit substrát, kromě použití hnoje, o kterém jsme již hovořili,    což   výrazně zlepší kvalitu hnojiva pro citroníky.

3. zinek

Zakopejte    plechovku sody    a navlhčete půdu. Když koroduje,   uvolňuje   zinek, který rostlina potřebuje.

4. Fotbal

Rozdrťte vaječné skořápky   a přidejte je do kompostu nebo přímo do půdy citroníku. Tyto zbytky pomáhají udržet šneky a nějaký hmyz pryč. Bohužel příliš mnoho vápníku   není  pro citron vhodné. Používejte jej proto jen občas.

5. Požadavky

Podívejte se na cheláty železa na trhu    , levný produkt, který má velmi pozitivní vliv na váš citroník. Jednoduše je zahrabte poblíž stromu a přidejte vodu, aby   se uvolnilo železo.

Další užitečné tipy pro hnojení citroníku

 

  • Hnojení začíná s   příchodem jara   a trvá až do   pozdního podzimu.
  • Pokud máte rostlinu zakoupenou,   přihnojujte ji až po    druhém odkvětu    po výsadbě. Samozřejmostí je nabídka kvalitní zeminy.
  • Citronovník   nemá rád příliš vlhké půdy.   Ujistěte se, že   půda je dobře odvodněná    a voda je správně filtrována.