Fermentované citrony   se rychle a snadno připravují a zajistí, že vaše citrusová sezóna vydrží po celý rok! Tento recept, nazývaný také konzervované citrony, používá pouze   sůl a citronovou šťávu.   Tento trik je vynikající způsob   , jak mít citrony po ruce a použít je v kuchyni,   když je potřebujete.

Fermentace je   perfektní   způsob uchování potravin a tyto citrony nejsou výjimkou! Fermentované citrony jsou citrony, které   se skladují v nádobě se solí,   kde   fermentují několik týdnů   v procesu zvaném laktofermentace. Fermentací   se citrony zachovají   a vznikne   lahodné koření plné chuti a prospěšných bakterií   , které jsou dobré pro střeva.

Fermentované citrony, křížit a naplnit solí: S tímto trikem je můžete uchovat po celý rok

Vše, co potřebujete, jsou   citrony, sůl, sklenice, fermentační závaží   a jako vždy u kvašených receptů je čas tou nejlepší ingrediencí!

  1. Nejprve omyjte   citrony a dobře je protřete,   aby se důkladně očistily. Dále    ořízněte horní a spodní část citronů   tak, že je podélně rozkrojíte   na čtvrtiny a malou část ponecháte připojenou k základně.
  2. Citrony opatrně otevřete   a vnitřní dužninu posypte asi   lžičkou soli   . Přidejte   lžíci soli na dno 1litrové nádoby.
  3. Citrony do sklenice silně vymačkejte,   aby pustily šťávu, a   po troškách přidávejte sůl.   Pokud chcete, můžete   přidat také několik bobkových listů    a lžíci pepře, ale je to volitelné.
  4. Citrony pevně vymačkejte do sklenice, aby se citronová šťáva a sůl spojily a vytvořily solanku.   Přidejte čerstvě vymačkanou citronovou šťávu asi ze 2 citronů   tak, aby byly citrony zcela pokryty šťávou.
  5. Nakonec   navrch položte fermentační závaží   , aby byly citrony během fermentace ponořené.
  6. Sklenici uzavřete   a   nechte citrony kvasit při pokojové teplotě asi 4 týdny   . Nádobu občas otočte   , aby se sůl a šťáva rovnoměrně rozložily, zejména v prvních týdnech.
ČTĚTE TAKÉ:     Batátový koláč, už jste ho zkoušeli? Super dietní a bez mouky, má pouze 95 kcal!

Citrony    v tekutině   postupně měknou a bílá dužnina   ztrácí hořkost.   Citrony můžete ochutnat až po vykvašení.   Jakmile jsou měkké   a   nepozorujete   žádnou hořkost   ,   jsou připraveny k použití.

Fermentované citrony, můžete si je uchovat po celý rok: použijte je takto v kuchyni!

Chcete-li použít fermentované citrony, v případě potřeby je jednoduše  opláchněte   vodou, abyste odstranili trochu soli. Dužinu můžete   vyjmout a vyhodit  a použít jen kůru nebo   celý citron  . Fermentované citrony   lze skladovat šest měsíců až rok.   Uchovávejte je   v lednici nebo při pokojové teplotě.   Kyselý   , slaný solný roztok   vzniklý během fermentace   působí jako konzervant,   aby se citrony při namáčení nekazily.

 

Konzervované citrony mají   hedvábnou texturu a příjemnou chuť,   která je dokonalým mixem kyselé a slané. Můžete použít dužinu nebo kůru z fermentovaných citronů, ale   kůra je nejchutnější   ! Během fermentace ztrácí veškerou hořkost a   má téměř sladkou chuť,   která se hodí k mnoha pokrmům. Tyto fermentované citrony lze použít k   dochucení   kuřete, ryb a masa      Skvěle se hodí také k   zelenině   , polévkám, vinaigrettes    a jako   zálivka na salát.