Citron je jedním z   nejoblíbenějších citrusových plodů  . Je všestranný a bohatý na chutě a   hodí se v    kuchyni   k přípravě mnoha   sladkých i slaných receptů  ,   do čerstvých limonád nebo i na podporu trávení   . Kromě toho se citrony používají v přírodní kosmetice a domácím úklidu, kde plní různé funkce.

Proto jsou   v kuchyni nepostradatelné   a musíte je vědět, jak je uchovat, aby   neztratily své vlastnosti   a nezapáchaly. Jedná se o nejčastější citrus, který je na stole po celý rok. Citron obsahuje   velké množství vitamínu C,   který je zvláště v zimě nezbytný pro posílení imunitního systému. Je jasné, že každá hospodyňka by ráda měla doma zásobu citronů a v případě potřeby je použila. Jak je ale   uchovat a užívat si jejich šťávu a aroma po celé měsíce   ?

Citrony, aby byly celé měsíce neporušené a čerstvé: udělejte to!

Citrony musíte v první řadě   správně vybrat   , aby vydržely dlouho uchovat. Před nákupem byste měli věnovat pozornost plodům:   musí být celé, bez poškození nebo otlaků.    Nezapomeňte věnovat pozornost slupce ovoce a lisovat ji. Pokud je ovoce měkké, s největší pravděpodobností bylo vystaveno nízkým teplotám, proto by se tyto citrusové plody neměly kupovat.

Pozor také na stopku plodu.   Citrony vydrží déle s malou větvičkou. Pokud   jsou na stonku listy,   informují nás o   čerstvosti citronu a o tom, kdy byl utržen   . Pokud nejsou žádné větve a místo stonku je vidět sotva znatelný černý bod, měly by být tyto citrony zlikvidovány.

Citrony, s tímto trikem je uchováte po dobu 5-6 měsíců: ještě čerstvější a šťavnatější!

Citron vyniká svými četnými nutričními výhodami   (vitamíny, draslík, vápník, fosfor, vápník atd.). Ze všech těchto důvodů je důležité   uchovat citrony tím nejlepším možným způsobem, aby déle vydržely.   Odborníci doporučují tuto   rychlou a snadnou metodu, jak   citrony uchovat co nejdéle.

ČTĚTE TAKÉ:     Eurospin: Zaplatíte mnohem méně, je to speciální nabídka | Všichni to kupují, zásoby docházejí!

Ingredience   potřebné pro konzervaci celých citronů   (na sklenici) jsou:

 • Skleněná nádoba (1 litr)
 • 1 1/2 citronů
 • 1 kus chilli
 • 1 bobkový list
 • 1 lžička koprových semínek
 • Půl lžičky semínek koriandru
 • hrst černého pepře
 • 2 nebo 3 stroužky česneku
 • hřebík 3
 • 2 lžičky hrubé soli
 • 1 džbán studené vody

Jakmile budete mít všechny ingredience k dispozici, můžete   pokračovat v přípravě.

metoda jar, zde je návod, jak to udělat

Chcete-li   citrony uchovat několik měsíců,   postupujte takto:

 1. Vezměte prázdnou sterilizovanou sklenici a na dno položte bobkový list.
 2. Nalijte lžičku koprových semínek.
 3. Poté přidejte česnek a chilli a nakonec semínka koriandru.

Nyní pojďme k citronům   :

 

 1. Citrony omyjte pomocí soli a jedlé sody, abyste je dezinfikovali.
 2. Nakrájejte je na mnoho malých plátků.
 3. Vezměte chilli a nakrájejte je také na malé kousky.
 4. Po celé sklenici rozložte plátky citronu.
 5. Poté přidejte chilli a promíchejte s citronem.

Jakmile to uděláte,   zalijte studenou vodou,   dokud se celá nádoba nenaplní. Nyní sklenici pevně uzavřete a protřepejte, aby se všechny ingredience dobře promíchaly. Jediné, co musíte udělat, je   skladovat sklenici na chladném a suchém místě, mimo zdroje světla a tepla.   Je vhodné   jednou denně sklenicí protřepat, aby se citron dobře uchoval   .