V mnoha případech nám může pomoci citroník na naší zahradě    . Citron je citrusové ovoce, které se používá  v mnoha  kuchařských receptech. Ať už potřebujete citronovou kůru na pečení koláče, vymačkání do salátů, masa nebo ryb nebo na dochucení pokrmů, stačí jít na zahradu a jednu si nasbírat.

Abychom měli  na zahradě velké a šťavnaté citrony   , je základním požadavkem k dosažení tohoto cíle zavlažování. Chcete-li získat dokonalé citrony, musíte rostlinu znát zevnitř a dát jí přesně to, co potřebuje ve správný čas.

Citrony: jak je správně zalévat, aby zůstaly šťavnaté

Citronovník    potřebuje neustálou zálivku   , aby jeho kořeny byly dobře hydratované a mohly se vyvíjet tak, jak očekáváme. Později bude zavlažování hrát důležitou roli při   kvetení a plodu   . Zalévání citronu hraje zásadní roli při zajišťování toho, aby   plody byly šťavnaté a dostatečně velké.

Nedostatek vody

Citrony, které trpí vodním stresem, mají   listy, které zpočátku žloutnou a poté získávají   charakteristickou nahnědlou barvu  . Tento stav obvykle pokrývá listy od konců ke středu. Nedostatek zálivky může způsobit, že   plody předčasně opadnou, zůstanou malé nebo obsahují málo šťávy.

Příliš mnoho vody

Přebytečnou vodu v citroníku poznáte víceméně snadno, protože    listy většinou rychle žloutnou.   Tento stav může vést k hnilobě kořenů, která dříve nebo později ukončí životnost rostliny.

Na úrovni země si všimnete, že země je bahnitá a někdy se mohou objevit malé kaluže vody.   V souvislosti s výše uvedeným je třeba věnovat pozornost typu použité vody, protože citron   je obzvláště náchylný na použití slané vody.   Proto je vhodné podrobit ji filtračnímu procesu, který umožní eliminovat přebytek (pokud existuje) nebo uložit dešťovou vodu pro pozdější použití.

Citrony: Takto je zalijte a zůstanou velké a šťavnaté až do podzimu.

Systém   kapkové závlahy   představuje nejlepší techniku ​​pro   zajištění stálého a lokálního zavlažování stromu přímo u základny   . V ideálním případě  by měly být dávkovače vody umístěny   tak, aby vytékající voda byla rozváděna po obvodu, kde zasahují kořeny.

Protože   kapání přidává vodu pomalu   , může půda absorbovat vodu pomalu,   čímž se snižuje riziko zamokření.   Pokud kapkové zavlažování není možné,   doporučuje se zavlažování postřikovačem   . Tento systém distribuuje vodu pomocí sprinklerů, které simulují déšť. Pokud používáte tento typ zavlažování,   je nejlepší to udělat hned ráno   . Zabráníte tak kontaktu vody s listy a plody a popálení. Nedoporučuje se  závlaha při povodních   , protože půda velmi zamokřuje a je zde vysoké riziko hniloby kořenů.

Zalévejte citroník: jak často týdně byste to měli dělat?

Zalévání citronů by mělo být prováděno podle ročního období, protože se shoduje s jejich výrobními fázemi.   V zimě stačí zalévat jednou nebo dvakrát týdně,   protože strom má období klidu a jeho spotřeba vody je velmi nízká.

Na podzim a brzy na jaře se zálivka mírně zvýší, zaléváme každý druhý den. Na konci jara a po celé léto, produktivní období, je nutné   denně zalévat odpovídajícím množstvím vody.

Přestože se doporučuje každodenní zálivka ve prospěch stromu a produkce, je třeba s ní počítat, aby nedošlo k podmáčení. Stejně tak,   pokud   jsou srážky dostatečné v mililitrech,  není nutné zavlažování.