Přemýšleli jste někdy, co je to za zvláštní bílou skvrnu, kterou obvykle vidíte na syrových vejcích? Pojďme společně zjistit, o co jde, a konečně můžete ukojit svou zvědavost!

Bílá skvrna na vejci.

Často se stává   , že na syrovém vejci objevíte bílou skvrnu   a divíte se proč. Málokdo to ví, a proto je pravděpodobné, že nenajdete nikoho, kdo by vám chtěl vysvětlit, co tuto skvrnu způsobuje, takže je možné, že jste o jejím významu snili. Nebojte se, níže najdete vysvětlení této bílé skvrny a budete vědět, odkud pochází!

Vejce, všestranná potravina

Vejce jsou nejoblíbenějším a nejuniverzálnějším kuchyňským produktem, lze je připravit na mnoho způsobů a jsou také velmi výživné. Vejce jsou také preferována  jako snídaně  v některých severoevropských zemích a jsou velmi vyhledávanou potravinou, která je součástí všech diet, dokonce i těch nízkokalorických.

Při konzumaci v přiměřeném množství zajišťují vynikající vstřebávání živin a jsou také ideální kombinovat do salátů, hlavních jídel, předkrmů a mnoho dalšího. Jednou z mnoha kuriozit, jejichž odpověď často neznáme,   je přítomnost bílé skvrny ve žloutku   , která je někdy vidět při otevírání vajíčka.

Pokud to uděláte, můžete si všimnout, že když se vejce dostane na talíř, na žloutku zůstane bílá skvrna.   O čem to je? Odkud to pochází?   Když si všimnete této skvrny, napadne vás tisíc otázek, ale jen málokdo zná odpověď. Pro více informací a jistou odpověď   zde je vše, co potřebujete vědět o této skvrně!

pupen

Bílá skvrna na žloutku.

Když vejce otevřeme, můžete vedle žloutku vidět malou bílou skvrnu. Ne každý ví, co to je a mnozí často nevědí, co tato bílá skvrna skutečně znamená. Toto je   chalaza   , která   je nezbytná pro správný vývoj embrya.

Chalaza se skládá ze dvou struktur podobných šňůrám, z nichž jedna je umístěna nahoře a druhá ve spodní části pupenu.  Tyto dvě struktury se skládají převážně z hlenu a bílkovin  , mají slizkou, želatinovou konzistenci a slouží k tomu, aby žloutek plaval ve středu bílku.

Další důležitou funkcí chalazy je rotace žloutku do bílku. Umožňuje   embryu, aby bylo během vývoje správně udržováno a snadno se živilo látkami obsaženými v bílku a   žloutku vajíčka. Dvě kroupy nad a pod žloutkem brání jeho rozbití před otevřením skořápky.

Vejce s bílými skvrnami

Chalaza se nachází v čerstvých vejcích.

Bílá skvrna proto vzniká z   proteinových vláken   , které se kroutí a vypadají jako vlákna. Jak již bylo zmíněno, nazývá se chalaza a nachází se především v čerstvých vejcích, kde jsou tato vlákna nejvíce vidět.

Důležité je vědět, že   není nutné je odstraňovat, protože nejsou škodlivé,   takže skvrnu můžeme nechat tam, kde je. A co víc, jakmile je vejce uvařeno, chalaza zmizí a spojí se s bílkem a stane se s ním jedno.

Není tedy nebezpečný ani zdraví škodlivý. Místo toho byste se měli ujistit, že   vejce je čerstvé,   když je přítomna chalaza, takže se nemusíte obávat. Ve skutečnosti byste měli zkontrolovat, zda se tato bílá skvrna nevyskytuje i na ostatních vejcích, protože je skutečnou zárukou čerstvosti vejce.

Nicméně jeden trik, který musíte použít, když musíte připravit pudink a potřebujete vejce, je, že musíte odstranit chalazu. Je vhodné to udělat, aby vláknitá látka neovlivnila hustotu   pudinku   .

 

Jak jste pochopili,   pokud je ve vejci chalaza, nemusíte se ničeho obávat   , naopak, tento detail zajišťuje čerstvost vejce. Místo toho byste si měli dělat starosti, pokud tam není, což znamená, že vejce není úplně čerstvé.