Pokud přemýšlíte o   pěstování cukety doma   , měli byste vědět, že je to skvělý nápad z několika důvodů. Za prvé   jsou cukety dobré pro vaše zdraví   a za druhé se   snadno pěstují.

Stejně jako u jiných druhů rostlin samozřejmě vyžadují určitá  opatření, aby  rostly zdravě a šťavnatě,   počínaje   správným množstvím vody.   Všechny potřebné tipy jsou uvedeny níže.

Cukety, takto je zalijte a do konce léta budete mít krásný bujný růst.

Cuketa patří v Itálii k nejoblíbenější zelenině a milují ji dospělí i děti     Ve skutečnosti jsou kromě toho, že jsou chutné, obzvláště   všestranné   a vhodné pro přípravu nejrůznějších pokrmů, od těch nejjednodušších až po ty nejpropracovanější.   Navíc jsou zdravou potravinou,   vhodnou pro nízkokalorickou dietu a   bohatou na vitamíny a minerální soli.

Jen nezapomeňte, že   100 g cuket obsahuje pouze 15 kalorií   , přičemž z hlediska nutriční hodnoty jsou   cenným zdrojem vitamínu E, C a kyseliny listové.   Když k tomu přidáme, že   mají nízký obsah sodíku a mají močopudný účinek,   protože se skládají hlavně z vody, snadno pochopíme, proč je odborníci na výživu tolik doporučují.   Pěstovat si je doma   , abyste je měli vždy čerstvé, je snadné: to je to, co byste měli udělat.

Cuketa potřebuje správné množství vody, aby mohla bujně růst – tajemství farmářů!

Jednoduše postupujte podle několika   konkrétních tipů, jak úspěšně pěstovat cukety   , počínaje   správným množstvím vody,   které potřebují. Proto, i když nemáte „zelený palec“, nebude pro vás těžké   pěstovat cuketu,   zvláště pokud budete pečlivě dodržovat tyto tipy:

 

  • Nejlepší doba výsadby je jaro, mezi dubnem a květnem.
  • Cukety preferují   půdu bohatou na živiny   s   pH   ne nižším než 6
  • Ideální klima je   mírné,   s nočními teplotami ne nižšími než 15 stupňů a denními nad 25 stupňů.
  • Půda musí být dobře   odvodněná   a voda se musí dokonale dostat ke kořenům.
  • Jakmile semena vyrostou, nezalévejte je   , ale počkejte, až vyraší.
  • Přejděme nyní k   frekvenci zavlažování   , která je nezbytná pro úspěch plodiny. Cuketa se musí  zalévat každých 5-7 dní   , i když to samozřejmě závisí na povětrnostních podmínkách v té době.
Obecně platí, že tato jednoduchá opatření stačí k tomu, aby cukety rostly optimálně a produkovaly  šťavnaté plody   správné velikosti. Jejich domácí pěstování vám umožní   vychutnat si v létě nultý kilometr cukety, bez stop pesticidů a   bez utrácení peněz,   které jsou dnes opravdovým bohatstvím, nemyslíte?