Vyhozením plátku citronu do odpadu získáte opravdu mimořádné výsledky během okamžiku.

Plátek citronu v odtoku

Důkladný úklid a dezinfekce vašeho domova je bezesporu jednou z nejčastějších činností naší doby.   Bydlení v domě, který je vždy čistý a voňavý,   umožňuje žít lépe a vždy vítat hosty s radostí. Zejména prostory jako kuchyně a koupelna vyžadují hlubší čištění. Například v kuchyni může při přípravě jídla dojít k velmi vysokému znečištění. Proto je dobré   se vybavit přípravky na mytí a odmašťování   a pečlivě vyčistit každý kout vaší kuchyně.

Stačí plátek citronu a váš odtok bude opět vonět

I když se nám však podaří dezinfikovat důkladně a s určitou konzistencí,   může se stát, že zaznamenáme nepříjemný zápach   vycházející ze samotné kuchyně. Čím blíže jsme, tím více si všimneme, že tento nepříjemný zápach vychází z odtoku dřezu.

Vypusťte do dřezu

Co se mohlo stát? Ve většině případů  zápach pochází z odtoku dřezu ,   protože se tam nahromadilo vápno nebo organická hmota, což způsobuje nepříjemný zápach, protože voda stagnuje.

Naštěstí existuje několik způsobů,   jak problém vyřešit.   Mnozí se rozhodnou spoléhat na různé chemikálie, které lze snadno najít na trhu.

Je však vhodné na tato řešení zapomenout a rozhodnout se pro přírodní a organické prostředky, které přece jen zajistí určitou účinnost.

Například skvělý způsob, jak přestat řešit nepříjemné pachy vycházející z dřezu, je použít   jednoduchý citron   .

První věc, kterou musíme udělat, je vybrat citron. Nic nemůže být jednodušší, i proto, že tento citrus je v naší kuchyni velmi rozšířený.

Měly by se citrony házet do dřezu?   Stačí to k zastavení nepříjemného zápachu?   Očividně ne, to nestačí: ve skutečnosti musíme citron dobře připravit, abychom využili jeho vlastností.

Citron vezmeme a   nakrájíme na pěkný plátek   , dáme pozor, aby nebyl příliš silný. Jakmile je toto hotovo, můžeme použít disk, který jsme právě uřízli, k vyřešení problému s drenáží.

Vyčistěte odtok dřezu: žádný nepříjemný zápach

Aby účinnost citronu dosáhla maximální hladiny,   odstraníme klasický rošt, který chrání odtok dřezu   a kotouč umístíme přímo nad odtok. Proč je tento krok tak důležitý?

plátek citronu

Kyselina citronová   , kterou citron uvolňuje v průběhu času, čistí odtok a odstraňuje nepříjemný zápach, který se jistě rozšířil po kuchyni a kdo ví, možná i po zbytku domu.

Citron vždy dokáže udržet výfukové plyny velmi čerstvé, takže   už nemusíme řešit smrad   , který nám dělal vážné problémy. Jakmile máme okno umístěno, můžeme přes něj vyměnit ochrannou mříž.

 

Jediné, na co bychom měli určitě pamatovat, je   výměna citronu každé dva až tři dny   . Pokud to neuděláme, plátek citronu zplesniví a problém úplně nevyřešíme.