Vrásky a skvrny na obličeji   jsou jedním z hlavních příznaků   stárnutí   . Jak stárneme, naše pokožka se stává   tenčí   a   ztrácí svou elasticitu   . Tmavé skvrny   na obličeji   jsou důsledkem poškození sluncem, stárnutí nebo zánětu.

Existuje mnoho možností léčby vrásek a obličejových skvrn. Ošetření zahrnuje použití produktů péče o pleť, jako jsou   zvlhčovače   , exfoliační vody a esenciální oleje   . Použít ale můžete i   domácí domácí prostředky.   Naštěstí existuje mnoho způsobů   , jak bojovat proti vráskám!   Jedním z nich je   použití bobkových listů.

Dejte 3 bobkové listy do vody, tato kombinace má na vrásky na obličeji „cenu zlata“: málokdo ji zná!

Vavřín je velmi běžná rostlina vyskytující se  na   zahradě nebo v blízkosti parků.   Často se používá při vaření k dochucení pokrmů,   ale má také  léčivé   a kosmetické vlastnosti   . Ve skutečnosti se používá k léčbě různých zdravotních stavů po mnoho let. Ve skutečnosti pomáhá zmírňovat bolest,   zlepšuje trávení   a léčí kašel. Používá se také   při některých kožních problémech jako je akné a k léčbě vrásek.   Jeho   antioxidační vlastnosti pomáhají    zlepšit   elasticitu pokožky a  činí ji jemnější.

K   výrobě účinného a přirozeného prostředku proti vráskám potřebujete  dva až tři bobkové listy    .

  1. Listy se omyjí a   nakrájí na kousky, poté se vaří  v hrnci   s trochou vody.
  2. Jakmile se voda vaří, vypněte oheň a nechte nálev pár minut odpočinout. 
  3. Přeceďte a   pomocí vatového tamponu naneste na pokožku.
  4. Nechte působit asi deset minut   a opláchněte studenou vodou.
Tento lék lze  provést jednou nebo dvakrát týdně.   Při pravidelném používání pomáhá   redukovat vrásky   a   zlepšuje pružnost pokožky.

Další možností ošetření   vrásek bobkovým listem   je udělat si   masku s bobkovým listem a trochou medu   . Naneste tuto masku na obličej a   nechte ji působit 20 minut,   než ji opláchněte vodou.

I když   je stárnutí přirozený proces   , můžeme jeho vzhled alespoň oddálit. Pro začátek můžete do své každodenní péče o pleť začlenit některé změny. Každý den používejte například   hydratační krém   s SPF. Vaše pokožka tak   bude zejména v létě hydratovaná a   ochrání ji před slunečními paprsky, které mohou urychlit tvorbu vrásek.

 

Dobrá   výživa   a   zdravý životní styl   jsou další důležité faktory, které oddalují stárnutí. Jezte   hodně ovoce a zeleniny   a omezte příjem sladkých potravin s vysokým obsahem nasycených tuků. Také přestaňte kouřit, pokud to uděláte.