Smíchejte bazalku se solí ve sklenici   : tady je   babiččin trik   , který vás překvapí. Zjistěte, co se děje.

Vždy se učíme od našich babiček: existuje prastará metoda, která   umožňuje smíchat lístky bazalky se solí ve sklenici.  Výsledek je opravdu překvapivý.  Voňavé, jemné a příjemné na chuť   , listy bazalky jsou běžně používanou přísadou při vaření a lze je použít i jinými skutečně chytrými a ekologickými způsoby.

Bazalka, rostlina s tisíci prospěšnými vlastnostmi, kterou využijete v kuchyni

Pěstování bazalky doma   je ve skutečnosti velmi jednoduché a umožňuje vám mít k dispozici přísadu, kterou lze použít v mnoha kulinářských přípravcích a také při četných terapeutických ošetřeních. Ať už   čerstvá nebo sušená, bazalka neztrácí své   nespočetné prospěšné vlastnosti   pro lidský organismus. Je důležité věnovat maximální pozornost péči a teplotě.

Rostlina bazalka nemá ráda chlad,   preferuje mírné teploty, ale   ani přímé slunce.  Existuje starý trik našich babiček, který nám umožňuje   mít vždy k dispozici čerstvé lístky bazalky.

Bazalka je aromatická rostlina s tisíci prospěšnými vlastnostmi pro lidský organismus. Je bohatá na   antioxidační vlastnosti: Rostlina bazalka pomáhá  chránit   lidské tělo před poškozením volnými radikály   a pomáhá   předcházet vzniku chronických onemocnění.  Listy bazalky jsou bohaté na   flavonoidy a pomáhají   chránit buňky před zářením a   zajišťují dobré zdraví.

Smíchejte bazalku se solí ve sklenici: abyste ji mohli použít k vaření!

Listy bazalky podle očekávání trpí nízkými teplotami. Kvůli   chladu hrozí „spálení“ rostliny bazalky   , která se bojí mrazu. Starou   metodou, kterou používaly naše babičky, je    smíchání   lístků bazalky se solí a  uložení do vzduchotěsné skleněné nádoby   . S tímto   zeleným a ekonomickým prostředkem   ochráníte listy bazalky před mrazem a   budete je mít vždy k dispozici pro dochucení receptů a kulinářských úprav.

Jediné, na co byste si měli dát pozor, je   vybírat ty zcela zdravé.  Před jejich použitím k přípravě kulinářského receptu   je vhodné lístky bazalky omýt   nebo   namočit v misce s trochou vody a jedlé sody.  Po umytí by měly být listy této aromatické rostliny   pečlivě vysušeny na papírové utěrce.

Bazalka a sůl ve sklenici: Přidejte tuto další přísadu

 

Kromě soli se pro uchování lístků bazalky v dóze   doporučuje přidat i trochu extra panenského olivového oleje.  Jakmile je sklenice hotová,   je nejlepší ji po otevření skladovat v lednici alespoň tři měsíce   .