Banán je díky svému nutričnímu složení zvláštním ovocem, ale bohatým na zdraví prospěšné látky a je vhodný i pro redukční dietu, zvláště když je ještě lehce zelený   .  Když ale   hledáme měkčí a sladší banán, někdy se čekání, až sám dozraje, stává mučením. Podle toho, co nás zajímá, můžeme tuto úroveň zralosti zpomalit nebo urychlit     některými   domácími triky.

Stejně jako u většiny druhů ovoce platí, že   čím je banán zralejší, tím je sladší   , s jemnější strukturou a intenzivnější vůní a chutí, protože obsahuje více přírodních cukrů. Má také vyšší obsah kalorií a okamžitý zdroj energie, zatímco   zelenější banán  nabízí více škrobu a vlákniny a   déle vás zasytí.

Pojďme se ale podívat, jak  rychle dozrát  banány  pomocí některých domácích triků.

Aby banány rychle dozrály, použijte jeden z těchto triků: dělají to miliony hospodyněk

Banán je klimakterické ovoce, které po sklizni dále dozrává a uvolňuje ethylen jako jablko nebo avokádo. Ale na rozdíl od jiného ovoce   je zralejší, černý a křehký banán  velmi užitečný, alespoň v kuchyni, při   přípravě dezertů, jako jsou dorty nebo muffiny,   které jsou chutnější a sladší a někdy   se obejdete i bez přidání rafinovaného cukru . .  Zde je návod, jak zajistit, aby rychle dozrály!

  • Neuchovávejte je v lednici    . Mnozí už jistě vědí, že banán je ovoce, které by se nemělo skladovat v lednici, zvláště pokud chceme, aby rychle a přirozeně dozrával.
  • Využijte přírodní prostředí   . V teplých teplotách banány samy dozrávají i za jeden den.Pro urychlení dozrávání tohoto ovoce je nutné umístit banány na teplé místo, kde dostávají sluneční světlo, nejlépe ve vlhkém prostředí s dobrým větráním.
  • V papírovém sáčku nebo novinách   . Etylen uvolňovaný banánem urychluje jeho zrání. Banány pak můžete vložit do kartonového či papírového sáčku nebo zabalit do novin. Tímto způsobem se etylen zkoncentruje a vytvoří se teplejší prostředí, které urychlí zrání. Protože je papír porézní, umožňuje průchod určitého množství vzduchu, aniž by se ovoce udusilo jako plast.
  • S jiným ovocem   . Jablka a hrušky mohou pomoci banánům dozrát rychleji, zejména těm raným. Ovoce kombinujte, nejlépe když jsou jablka trochu zralá, protože pak uvolňují více ethylenu.

Chcete-li banány dozrát během několika minut, postupujte takto: Můžete je použít, jak chcete!

Chcete-li banány dozrát během několika minut,   můžete použít troubu   , takže je můžete použít v receptu, který chcete hned připravit. Jednoduše vložte banány   se slupkou do trouby při teplotě kolem 160 °C na 20-30 minut   nebo do úplného zčernání. Pokud nechcete, aby byly tak zralé, snižte trochu teplotu a dobu vaření a pravidelně je kontrolujte.

Další možností,   pokud se raději vyhýbáte troubě,   protože nechcete péct koláče nebo sušenky, ale chcete je jíst samotné, můžete je nechat zrát  na pánvi nebo   zakrytém hrnci.  Jednoduše přidejte banány do pánve na velmi mírném ohni, abyste vytvořili teplo, které jim umožní trochu se vařit.