Oregano je   rostlina, která   může tělu poskytnout nespočet výhod.   Je to   silný antioxidant   , který ve formě odvaru   dokáže regenerovat dýchací cesty   a působí jako účinný regulátor střeva. Z tohoto důvodu se často prodává v instantních bylinných nálevech nebo ve směsi s čajovými lístky.

Oregano, koření s nespočtem zdravotních výhod, ale nejen to!

Oregano     původně   pochází z teplého podnebí   západní a jihozápadní Eurasie a středomořské oblasti. Oregano   je vytrvalá rostlina   s travnatými vlastnostmi, zelená a listová, s kulatými listy. Jako vytrvalá bylina se oregano obvykle pěstuje 3 až 4 roky. Nicméně, v severním klimatu, kde jsou teploty chladnější, se často pěstuje jako roční.

Oregano při vaření, tak se používá

Další charakteristikou je, že   je všestranný, zejména v kuchyni,   kde se stále častěji používá k ozvláštnění mnoha pokrmů. Používá se jako základní ochucovací přísada při přípravě masových koláčů, pizzy, salátů, ryb, omelet, pečeně, omáček a omáček na vaření.

Využití oregana, o kterých jste nevěděli: s tím vám může pomoci!

Pokud si ale oregano dáte doma na parapet,   bude to nejen velmi prospěšné pro pohodu a stůl   , ale také vám pomůže odstranit kritický efekt, který se obvykle vyskytuje na jaře po zvýšení teploty. S teplejším klimatem si příroda užívá kvetení a nárůstu zelené hmoty stromů a rostlin. Stávají se silnou návnadou pro mnoho zvířat a hmyzu, kteří opouštějí hibernaci a vracejí se při hledání potravy, zejména v domech. Zejména v tomto ročním období se možná budete muset vypořádat s   mravenci   , jejichž oblíbená cesta je obvykle z okna do kuchyně.

Oregano je přesně to, co tento problém vyřeší.   Jeho pach je pro tato zvířata nesnesitelný   a umístěním do otvoru v okenním parapetu je donutí k ústupu a znemožní tak přístup.   Stačí hrst   sušeného oregana   před oknem   a mravenci utečou   , aniž by se znovu snažili dostat do domu.

 

V nepřítomnosti oregana   existují další přírodní složky se stejným účinkem, jako jsou   květy hřebíčku   ,   kávová zrna   ,   skořice   a   citron.   Všechny tyto složky špatně snáší tento zákeřný hmyz, který se rozhodně vyhýbá vstupu při hledání drobků.