Odsavač   par   v naší kuchyni nás může zachránit před výpary, pachy a teplem, které se uvolňují při vaření. Pokud se o něj ale nebudeme starat,   může se stát i nejšpinavějším spotřebičem v domě   . Něco, na co nesmíme zapomenout, je čištění kapoty.

Digestoř, nikdy tak špinavý a plný mastnoty: Pak se leskne jako předtím | Nikdy to nebylo tak čisté!

Čištění a mytí znečištěného filtru odsavače par. Tuk a prach ve filtru. domácí kuchyně.

Odsavače mají tendenci hromadit   mastnotu a nečistoty   , které, pokud nejsou pravidelně čištěny, vytvářejí inkrustace, které znesnadňují jejich odstranění. Není to jen otázka hygieny a zdraví, ale také estetiky. Protože není nic horšího než viditelně mastná nebo špinavá kapota. Proto vám níže dáváme několik velmi užitečných tipů, aby vaše kapuce vypadala a zářila uvnitř i venku jako první den.

Digestoř je jedním ze spotřebičů, které v domácnosti generují nejvíce nečistot. Čištění interiéru a exteriéru proto    může být téměř nemožným úkolem. Pomocí těchto čisticích triků rychle (a bez námahy) odstraníte nečistoty a mastnotu z filtrů .  

Pomocí této přísady vyčistěte vnitřek odsavače par a dodejte mu lesk.

Přístup k vnitřním částem digestoře je trochu komplikovaný, ale nezbytný. Aby bylo toto zařízení plně funkční,   musí být odmaštěny všechny rohy bez výjimky.   Účinným    a ekologickým   trikem   na odstranění mastnoty je čištění odsavače pomocí jedlé sody   . Tato přírodní složka je ideální pro   přirozené rozpouštění tuku   . Tak jako? Pojďme se na to společně podívat!

 1. Zahřejte jedlou sodu   s vodou v několika hrncích.
 2. Zapněte odsavač par,   když se voda z jedlé sody začne vařit.
 3. Nechte páru stoupat    a pronikat dovnitř digestoře.
 4. Necháme plamen    hořet alespoň hodinu.
 5. Vyjměte pánve a vypněte    teplo   .
 6. Vyčistěte vnitřek digestoře    hadříkem nebo houbou.
 7. Smíchejte hodně jedlé sody   s trochou vody a houbou nebo starým zubním kartáčkem vydrhněte místa, kde se mastnota nejvíce připeká (je-li to nutné).
 8.   Otřete  vlhkým hadříkem  s vodou nebo bílým octem a je to! Užijte si jiskřivý odsavač par.
ČTI TAKÉ:     Snadný jahodový dezert za 5 minut BEZ mléka, smetany, másla a mouky. Pouze 80 kcal!

Filtry se na druhou stranu velmi snadno čistí, protože   je stačí vložit do myčky nádobí   .   Další možností je   umístit je do misky s vodou, citronovou šťávou a jedlou sodou a nechat je pár minut odpočinout. Po uplynutí této doby je vyjměte a    přetřete houbičkou   . Na komplikovanější oblasti se můžete rozhodnout i pro zubní kartáček. Poté   pečlivě osušte suchým hadříkem.

Odsavač par z nerezové oceli, jak jej rozzářit v několika jednoduchých krocích

Pomocí hadříku a dobrého kuchyňského čisticího prostředku určeného speciálně na nerezovou ocel můžete    rychle vyčistit vnější část digestoře   a obnovit její lesk. Jednou z výhod nerezových spotřebičů je, že se snadno čistí a zůstávají v perfektním stavu. Tento materiál je oblíbeným materiálem pro výrobu kuchyňských potřeb, jako jsou pánve, hrnce a dokonce i digestoře. Nerezová ocel   má vysokou odolnost vůči teplu, skvrnám a korozi,   díky čemuž je pro kuchyni nezbytná.

Pokud vám došel odmašťovací přípravek nebo prostě   dáváte přednost přírodnímu domácímu prostředku, můžete vnější část digestoře vyčistit pomocí jedlé sody.

 

 •   Do misky   dejte tři polévkové lžíce    jedlé sody a přidejte trochu vody, abyste vytvořili   hladkou pastu   .
 • Naneste pastu   na mastná místa pomocí houbičky   a   nechte působit.
 • Chcete-li pastu později odstranit,   opláchněte vše vlhkým hadříkem   a jakmile je vše odstraněno   , pečlivě osušte hadříkem z mikrovlákna.