Je to jedinečné koření a je ideální pro pěstování jakéhokoli druhu květin v zahradě nebo na balkoně.

skořice na rostlině

Existuje aromatické koření   široce používané při vaření, o kterém málokdo ví, že je také cenným spojencem v botanické oblasti. Díky svým protiplísňovým, antiparazitárním a stimulačním vlastnostem lze toto koření použít na jakoukoli květinu v zahradě pro podporu růstu a zdraví.

Koření pro každou květinu v zahradě: vlastnosti a použití

Skořice představuje cenný   botanický zdroj na podporu růstu a zdraví každé květiny v zahradě. Díky svým protiplísňovým, antiparazitárním a stimulačním vlastnostem může skořice pomoci předcházet chorobám, chránit před škodlivými škůdci a podporovat vývoj kořenů.

Skořice obsahuje sloučeniny, jako je   cinnamaldehyd   , které mají protiplísňové vlastnosti. Díky tomu je účinný při prevenci a kontrole houbových chorob, které mohou postihnout rostliny, jako je plíseň šedá nebo padlí. Aplikace skořice může pomoci zabránit šíření těchto typů onemocnění a udržovat zdraví rostlin.

Skořicové koření pro každou květinu v zahradě.

Skořice je známá také pro své   antiparazitické vlastnosti   . Toho lze využít k ochraně před hmyzem a parazity, které poškozují rostliny, jako jsou mšice, molice nebo mravenci. Aplikace skořice může pomoci chránit rostliny před poškozením způsobeným těmito škůdci.

Stimuluje tvorbu kořenů a zabraňuje hnilobě kořenů.

Skořice má také schopnost   stimulovat tvorbu kořenů v rostlinách   . Aplikace skořicového prášku na základnu řízků nebo mladých rostlin může pomoci podpořit tvorbu silných, zdravých kořenů, a tím zlepšit schopnost rostlin zakořenit.

Skořici lze použít k prevenci a léčbě hniloby kořenů, což je stav, který může být důsledkem  nadměrné vlhkosti nebo plísňových infekcí  . Aplikace skořice může pomoci v boji proti šíření patogenů a snížit riziko hniloby kořenů.

Jak používat skořici pro zahradní květiny

Chcete-li použít skořici, můžete jemně posypat  mletou skořici   na základnu rostlin nebo řízků. Postiženou oblast dobře zakryjte. To pomáhá předcházet výskytu plísňových onemocnění nebo je léčit včas.

Toto   koření   lze smíchat s vodou a vytvořit roztok, který lze použít jako sprej na rostliny. Přidejte malé množství mleté ​​skořice do láhve s vodou a dobře protřepejte. Sprej se používá k postřiku rostlin, zejména listů a květů, k jejich ochraně před škůdci a chorobami.

Chcete-li podpořit  vývoj kořenů   nebo zabránit hnilobě kořenů, můžete kořeny řízků nebo mladých rostlin před přesazením na několik minut namočit do roztoku vody a mleté ​​skořice.

kořenící rostliny

  Obecně se pro zachování účinnosti ochrany doporučuje  aplikaci skořice opakovat každé 1-2 týdny nebo po vydatném dešti.

 

Správné použití skořice přímou aplikací nebo smícháním s vodou může   poskytnout důležité výhody rostlinám a květinám.   Je však důležité poznamenat, že skořice nemusí být účinná pro všechny druhy rostlin nebo všechny podmínky prostředí. Proto je vhodné před větší aplikací provést malý test na omezené části rostliny. Vždy požádejte o radu odborníka z oboru.