Věděli jste, že existuje trik, který můžete použít k rychlému vypěstování nových sazenic a větví pro vaše orchideje? Pojďme to společně zjistit.

Růst sazenic

Existuje několik způsobů a technik, jak udržet rostliny vždy kvetoucí a zdravé. Každá rostlina potřebuje nějakou péči a triky, aby bujně rostla. Orchideje jsou velmi jemné a krásné keře, které   potřebují náležitou péči, aby rychle vyrostly nové větve a listy.

Pokud rostlině poskytnete   správné množství světla   , vody a hnojiva, můžete stimulovat její fázi květu. Chcete-li rychle pěstovat sazenice orchidejí, doporučuji přečíst si metodu vysvětlenou zde.

péče o orchideje

Orchideje jsou   květiny   , které vyžadují zvláštní péči, aby se vyvíjely a tvořily nové kořeny a listy. Voda je   nezbytná pro růst a vývoj orchidejí.   Jako tropické rostliny vyžadují pořádnou dávku světla a vlhkosti.

Některé druhy rostlin se dobře přizpůsobují různým klimatickým podmínkám. Ohledně osvětlení je třeba říci, že ačkoliv vyžaduje hodně světla, nikdy by nemělo být vystaveno přímému slunečnímu záření.

Voda je nezbytná pro všechny druhy rostlin, protože umožňuje jejich životní funkce. V případě orchidejí je třeba poznamenat, že dávka musí být podávána ve správné dávce a frekvenci. Substrát   pro orchidej   musí být vždy vlhký. Nikdy nepřelévejte, aby nedošlo   ke stagnaci vody a hnilobě kořenů rostliny   .

Krásné orchideje lze pěstovat  přirozeně, hnojením a specifickou péčí. Chcete-li získat krásné květiny a mít vždy zdravé orchideje, lze použít několik jednoduchých postupů.

orchideje

orchideje v květu

Orchidej   kvete většinou jednou ročně, ale díky elegantním poupatům vydrží dlouho. Obecně se dá říci, že   kvetení orchideje   souvisí s více faktory. Pro podporu kvetení této krásné tropické rostliny je ideální skladovací teplota mezi 20 a 25 stupni.

Orchidej potřebuje mnoho hodin světla, ideálně filtrovaného přes závěs v domě. Proto je v závislosti na   typu orchideje   důležité zajistit správné množství světla, vlhkosti a hnojiva.

Existují některé druhy orchidejí, například známá   phalaenopsis nebo motýlí orchidej   , jejichž květy vydrží tři až pět měsíců. Chcete-li vytvořit nové výhonky a nové květy po odkvětu, jednoduše odřízněte suché větve a stonky v místech, kde jsou uzly prázdné.

orchideje

Metody rozmnožování větví a sazenic

První věc, kterou byste měli udělat, abyste měli  stále kvetoucí orchideje   s rostlinami a větvemi, je vzít stroužek česneku a nakrájet ho na malé kousky. Poté dejte  nasekaný česnek  do skleněné nádoby s asi 300 ml vody. Po uzavření nádoby víkem by se měl česnek máčet asi 4 hodiny.

Mezitím si vezměte vajíčko, na jednom konci udělejte malou dírku, vyprázdněte ji a na opačné straně udělejte další dírku. Vyprázdněnou skořápku    je třeba dobře omýt vodou . Nyní jednoduše vezměte   větev orchideje   a na jednom konci ji šikmo seřízněte, aby snadněji nasávala vodu.

Jakmile je voda s česnekem filtrována, měla by být převedena do skleněné nádoby. Stonek   orchideje by měl být    ponořen do filtrované česnekové vody  asi na  dvacet minut. Po této době by měla být větev očištěna bavlnou. Pak byste měli vzít trochu mechu, který byste měli navlhčit česnekovou vodou a poté jej scedit.   Po naplnění skořápky mechem do ní jednoduše vložíte větvičku orchideje.

Nakonec byste měli vzít malou plastovou láhev a odříznout hrdlo, abyste vytvořili další nádobu. Po umístění hrdla láhve na dno plastové nádoby vložte   skořápku s orchidejí   . Po přidání vody je třeba utěsnit nádobu se stonkem orchideje v nádobě.

 

Po čtyřech týdnech můžete začít s výměnou vody a zhruba po dvou měsících získáte nové listy a zdravé kořeny. Nakonec   lze novou rostlinu orchideje  přemístit do průhledné vázy s trochou zeminy.