S tímto jednoduchým, zcela přírodním prostředkem se můžete zbavit komárů a v noci si odpočinout: zde vysvětlíme, jak na to.

past na komáry

Letní sezóna je bezesporu jednou z nejkrásnějších v roce, protože v těchto měsících můžeme   využít krásné slunečné a teplé dny   k dovolené, která zregeneruje tělo i mysl. Mnozí lidé rádi tráví letní dny na pláži a možná si vychutnají chlazené nápoje, zatímco jiní dávají přednost pěší turistice v horách a užívají si chladnějších teplot. V létě se však musíte   vypořádat i s některými důležitými nepříjemnostmi typickými pro toto roční období.   První a nejdůležitější věcí je bezesporu návrat hmyzu,   zejména pak komárů   , kteří se snadno dostanou do domu a kousnou každého, kdo tam žije.

Past na komáry je velmi účinná: už se s ní nikdy nebudete muset potýkat

Přítomnost komárů je nesnesitelná zejména v noci, protože   bzučení a kousání tohoto hmyzu   nás může snadno probudit nebo nám znemožnit odpočinek.

Komár

Naštěstí existuje několik   velmi účinných prostředků   , které vám mohou pomoci zbavit se komárů a vrátit se k odpočinku, aniž byste se museli obávat kousnutí.

Jedná se o   velmi účinnou past na komáry  , kterou si každý může snadno vyrobit doma. Rada je vždy se zaměřit na tyto přírodní prostředky, vyhýbat se chemickým a invazivním řešením.

Dotyčná past je skutečně jedním z nejlepších dostupných prostředků. Ve skutečnosti je roztok charakterizován fermentačními   plyny cukru a kvasinek   , které přitahují komáry do pasti. Jakmile jsou komáři v láhvi, spadnou do sirupu a nemají úniku.

Co k výrobě tohoto jednoduchého prostředku potřebujete? Nejprve se musíme ujistit, že máme 200 ml vody,   50 gramů třtinového cukru   a jeden gram pivovarských kvasnic. Dále potřebujeme prázdnou 2 litrovou láhev Coca-Coly.

Vezmeme nůž nebo nůžky a rozřízneme láhev na polovinu, těsně nad středem, abychom nechali místo pro tekutinu. Dalším krokem je   vařit 200 ml vody v hrnci   a poté do hrnce přidat 50 gramů jaggery.

Vařící voda

Když se cukr ve vodě úplně rozpustí,   odstavte hrnec z plotny a výslednou směs   (tedy sirup) nechte vychladnout pod 30°C.

Aby se roztok rychleji ochladil, můžete jej také umístit do chladničky. Jakmile je toto hotovo, nalijte sirup na dno láhve a   přidejte do roztoku gram pivovarských kvasnic   (není nutné míchání).

Posledním krokem je vložení horní části láhve (hrdlem dolů) do spodní části a zajištění dvou polovin  páskou.

Účinnost pasti proti komárům je zaručena: vyzkoušejte

Nyní je domácí past na komáry připravena k použití. Aby past přilákala co nejvíce komárů, doporučuje se   umístit ji tam, kde je výskyt tohoto otravného hmyzu největší   .

droždí

Pro ještě větší efektivitu lze několik lahví rozmístit v různých místnostech domu, aby se zabránilo možnému rozdrcení.   Sirup by se měl měnit přibližně každé dva týdny   nebo v každém případě, když si všimneme, že už nejsou žádné bubliny.

Ve skutečnosti tento aspekt naznačuje, že fermentace již neprobíhá: v důsledku toho se již neuvolňuje oxid uhličitý a komáři již nejsou přitahováni.

Ve skutečnosti jsou komáři přitahováni oxidem uhličitým, který uvolňujeme, když dýcháme.   Tato přírodní past na komáry produkuje   oxid uhličitý díky fermentaci sirupu a pivovarských kvasnic.

 

Jak již bylo zmíněno, produkt využívá fermentační plyny k přilákání komárů do láhve. Komáři vniknou do pasti hrdlem láhve, ale jakmile jsou uvnitř, nemohou najít cestu ven a jsou odsouzeni k záhubě.