Čištění   kuchyně   může být pořádná fuška, ale to neznamená, že   čištění trouby můžete ignorovat.  Pokud není pravidelně čištěna,  může se v ní hromadit  usazená mastnota   a   částečky jídla  , které   mohou být  zdraví škodlivé  . Ve skutečnosti to představuje skutečnou hrozbu pro bezpečnost potravin vaší rodiny, protože tyto zbytky   mohou kontaminovat jídlo, které připravujete. 

Jako každý spotřebič i trouba musí být vždy udržována v   dobrém stavu a čistá   , což je obvykle velmi únavné. Pokud jej ale budete při každém použití čistit správnou metodou, vyjde vás to rozhodně levněji. Kromě toho není nutné utrácet mnoho peněz za konkrétní čisticí prostředky, protože   účinný a levný prostředek si můžete snadno připravit doma.

Vyčistěte troubu dokřupava. S tímto produktem bude bez námahy čisté a dezinfikované jako nové

Jak jsme již zmínili, všichni používáme troubu k pečení, vaření nebo ohřívání jakéhokoli druhu jídla. Trouba je spotřebič, který umožňuje připravovat a vařit jakýkoli typ pokrmu a obvykle se používá téměř denně. To způsobuje   nahromadění mastnoty, zbytků jídla a nečistot   , které je často   obtížné odstranit   , zvláště pokud  se neprovádí pečlivé a neustálé čištění  . Doporučuje se nečistit troubu běžně dostupnými agresivními chemikáliemi.

Prášek do pečiva   je stejně jako jedlá soda   ideálním přírodním čisticím prostředkem   . Skládá se ze směsi kukuřičného škrobu, jedlé sody a fosfátu. Čištění   a odmašťování trouby   je velmi snadné a uvidíte, že váš spotřebič bude opět vypadat jako předtím.

Ingredience,   které potřebujete k přípravě tohoto léku, jsou:

  • vymačkaný citron
  • Postřikovač
  • 1 lžíce extra panenského olivového oleje
  • 1 lžíce bílého vinného octa

Nejprve si vezmeme misku a   přidáme všechny ingredience a   mícháme, dokud   nezískáme hladký krém.   Vezměte houbičku na mytí nádobí a   směs rozetřete po celé troubě   . Jakmile je to hotové,   zapněte troubu na minimum   , nechte směs odpočinout a   po 5 minutách vypněte   . Nakonec stačí   vše opláchnout a setřít čistým vlhkým hadříkem.  S tímto prostředkem bude vaše trouba  opět  čistá a dezinfikovaná   a bude vypadat prakticky jako nová.

 

Případná mastnota, jídlo a připálené zbytky   ulpívající na povrchu trouby   zmizí bez sebemenší námahy.   Bude i pěkně vonět. Tento roztok lze   používat jednou týdně   ; Uvidíte, že čištění trouby tímto přípravkem nebylo nikdy tak snadné a rychlé.