Extra panenský olivový olej   , který všichni Italové dávají každý den na stůl, je klíčovým symbolem   „středomořské stravy“.   Tato složka je cenným spojencem pro zdraví, ale   skladujeme ji všichni správně?   Národní spotřebitelský svaz   je tím, kdo na tuto otázku odpovídá a informuje spotřebitele o tom,   jak   nejlépe zachovat nutriční vlastnosti této oblíbené potraviny.

Olivový olej je   šťáva získaná lisováním oliv   . V závislosti na počtu operací mletí, kterými se oliva mele, se získá olej vyšší kvality, jako je: B.    olivový olej extra panenský,    nebo olej o něco nižší kvality, jako je např. B.    panenský olivový olej    a nakonec je tu    olivový olej    , který se získává ze směsi rafinovaných olejů, které doplňují další dva zmíněné. To druhé se spíše doporučuje na smažení.

Olivový olej nemá datum spotřeby, nikdy nevyprší. Ale jen tak dál!

Ačkoli   olivový olej nemá datum spotřeby   , protože se v něm časem nevyvíjejí škodlivé složky,   při nesprávném skladování  může vyvinout žluklé příchutě, které znesnadňují konzumaci, protože není příliš příjemný na patře. Navíc, pokud je olej žluklý   , je zdraví škodlivý, zejména na úrovni jater,   zpomaluje činnost štítné žlázy a způsobuje   hromadění toxinů   v těle.

Odhadovaná   doba spotřeby závisí také na druhu olivového oleje,   protože olivový olej se neskladuje tak dobře jako panenský olivový olej nebo extra panenský olivový olej. Posledně jmenovaný si například   mnohem lépe zachovává své vlastnosti díky vyššímu obsahu polyfenolů a vitamínu E. Doporučujeme  pokud možno vždy konzumovat extra panenský olivový olej  , protože tento olej má nejlepší vlastnosti a je lepší   jej uchovávat mnohem déle. .

Extra panenský olivový olej: jak jej správně skladovat, aniž by se změnily jeho vlastnosti

Chcete-li olivový olej uchovat mnohem déle a beze změny jeho vlastností, musíte   dodržet těchto 5 jednoduchých kroků:

1. Neumisťujte jej do blízkosti nepříjemných pachů.   Olivový olej má velkou schopnost absorbovat cizí pachy. Ty mění chuť a dělají ji jinou.

2. Skladujte mimo zdroje tepla.   Optimální teplota skladování olivového oleje   je 18 stupňů nebo méně,   chráněn před vlhkostí a vysokými teplotami   . Často stačí malé rozptýlení, jako je   zapomenutí otevřené lahvičky s olejem   nebo   v horším případě sezení u rozpáleného sporáku v kuchyni   . To nevratně ovlivňuje kvalitu oleje. Pokud je však skladován v lednici, nic se nestane, i když to není nutné. Když olivový olej dosáhne nízkých teplot, může ztuhnout, což vede k tvorbě plovoucích bílých částic, které se zvyšující se teplotou mizí.

3. Skladujte na tmavém místě.  Olivový olej by měl být   skladován na místě chráněném před slunečním zářením   . Světlo je jedním z hlavních nepřátel konzervace olivového oleje, protože způsobuje jeho oxidaci.

4. Skladujte v těsně uzavřených nádobách.   Dalším nepřítelem konzervace olivového oleje je   vzduch   , který spolu se světlem urychluje  oxidační proces   olivového oleje a ovlivňuje jeho vlastnosti.

5. Ke každodenní spotřebě používejte malé nádoby, jako jsou plechovky od oleje.   Trik, jak snížit vystavení olivového oleje pachům, slunečnímu záření, změnám teploty atd. je konzumovat ho denně  v malých nádobách, které se samy naplní.

Extra panenský olivový olej: Za jeho kvalitu jsme zodpovědní všichni!

S cílem poradit spotřebitelům, jak správně skladovat olej EVO,   vytvořila Národní asociace spotřebitelů a Italská asociace průmyslu olivového oleje   několik minut trvající video   s hlavními pravidly pro jeho správné skladování, které je zveřejňováno obvykle na sociálních sítích v kuchyně. Cílem je pomoci spotřebitelům jej správně a vědomě používat. Konzervace   extra panenského olivového oleje   začíná ve fázích výroby   v lisovně oleje   a ve všech následujících fázích – od   balení po přepravu, přes skladování ve skladech a obchodech –   a končí v   domácnostech spotřebitelů.