Jak vybrat ten nejsladší meloun a neudělat chybu? Zde je farmář doporučená metoda, jak si vybrat sladký meloun a vychutnat si ho v celé jeho chuti!

Výběr vodních melounů

V létě je nevyhnutelné ochutnat meloun, velmi sladké a lahodné ovoce, které mají rádi dospělí i děti. Není však vždy   snadné vybrat tu správnou odrůdu,   protože ne každý ví, která je sladší než ostatní, a snadno se splést. Jen odborníci vědí, jak si na nejsladší meloun zvyknout. Zde je   metoda doporučená zemědělci,   aby se zabránilo chybám!

Farmářova metoda pro výběr nejsladšího melounu

Nezkušený člověk se může při výběru toho, které melouny konzumovat, dopustit chyb, protože nezná pravidla, podle kterých jsou nebo nejsou zralé. Proto je dobré řídit se radami odborníků, abyste věděli, jak vybrat ten nejsladší meloun.

A kdo   lepší než farmář udělat správné rozhodnutí   ? Tyto plody patří mezi ty, které se pěstují ve velkém množství, protože jsou v létě velmi vyhledávané pro svou svěžest a sladkou chuť.   Ne všechny odrůdy mají stejnou chuť   , ale výběrem správné odrůdy je možné si je vychutnat v plné zralosti a tedy se vší vůní.

Vodní meloun

Jíst nezralý meloun zanechá v ústech hořkou chuť. Při výběru melounu, který je dostatečně zralý k okamžité konzumaci , je proto nejlepší spolehnout se na rady farmářů   . Pojďme tedy zjistit, co radí farmáři při výběru melounu a   kterou odrůdu je vhodné   přinést na stůl na oslavu, protože meloun je ovoce, které přináší radost a bezstarostnost!

Zkontrolujte povrch melounu.

První způsob, jak zjistit zralost melounu, je zkontrolovat povrch. Podívejte se pozorně na obrys ovoce, abyste   identifikovali možné bělavé skvrny   .

Pokud jsou přítomny na povrchu ovoce, znamená to   , že ovoce bylo sklizeno brzy   a ještě nedosáhlo správné úrovně zralosti, takže je velmi sladké. Při výběru se rozhodněte pro   vodní melouny s velkými žlutými skvrnami   , na kterých se sluneční paprsky opřely déle a jsou tedy vhodné ke konzumaci.

Určete barvu stonku.

Když se podíváte na vodní melouny vystavené v obchodě s ovocem nebo na pultu supermarketu, pravděpodobně budou všechny vypadat stejně. Ve skutečnosti   jsou plody velmi podobné   a je snadné najít to špatné, tedy takové, které není dost sladké k jídlu. Existuje však jeden detail, který melouny odlišuje: je to stonek   , který je spojuje s rostlinou   .

Jak poznáte sladké melouny?

Pokud se podíváte pozorně na stonek,   můžete   určit zralost melounu a vybrat ten správný. Pokud   je stonek uvnitř zelený,   znamená to, že meloun byl sklizen příliš brzy.   Pokud je hnědý   , znamená to, že meloun je plně zralý.

Zkontrolujte, zda je meloun pevný.

Sladký meloun připravený k přímé spotřebě je   kompaktní a pevný   . Tyto dva aspekty vám umožňují potvrdit úroveň zralosti a pochopit, zda je to správný produkt ke koupi.

Pokud je ovoce  příliš tuhé   a nepovolí, ani když ho stisknete rukou, znamená to, že   není připraveno k jídlu   a potřebuje pokračovat v dozrávání. Místo toho hledejte meloun, který   je citlivější na tlak rukou   , a proto měkčí.

Zkontrolujte zvuky, abyste zjistili, zda je to nejsladší meloun.

Meloun připravený k přímé spotřebě vydává při dotyku určité zvuky. Chcete-li zvuk slyšet,   propíchněte střed ovoce prstem   a pozorně poslouchejte. Vysoký tón znamená, že meloun ještě není zralý, nízký tón znamená, že je přezrálý.

 

Jaký je ten správný zvuk, díky kterému si uvědomíte, že je to ten nejsladší meloun, jaký si můžete vybrat?   Tupý zvuk je ten pravý   a melouny, které ho produkují, jsou bezpochyby ty, které jsou dokonale zralé, aby si vychutnaly všechnu svou sladkost!