Pravděpodobně jste slyšeli o   solaninu   . Jde o látku vyskytující se v mnoha druzích rostlin, která slouží k   ochraně  brambor před škodlivým hmyzem a plísněmi. V praxi je to   jed   , přesněji alkaloid, ale v  bramborách je přítomen  ve velmi malém množství, a proto nepředstavuje pro lidský organismus velké nebezpečí. Ale věci se mění, když mají brambory klíčky   ,   protože větší množství solaninu se koncentruje přímo v klíčku a ve spodní části.

V tomto okamžiku může být nebezpečí značné, zvláště pokud jsou konzumována velká množství. Stejné nebezpečí hrozí, když se brambory konzumují  syrové   . Solanin se také nachází v lilku, paprikách a rajčatech, ale ve všech těchto případech je jeho množství minimální a rozhodně se při  tepelné úpravě dále snižuje.

Jak zabránit klíčení brambor

Předpokládejme, že jste si koupili   zdravé brambory s  hladkou slupkou bez vrásek   , tedy  čerstvou   a ne příliš starou hlízu. To už jsou stavy, které vás mohou docela uklidnit. Pokud však chcete zabránit pozdějšímu výskytu ohnisek, udělejte několik malých opatření:

 

  1. Mezi brambory vložte   jablko   a počet jablek samozřejmě zvyšte, pokud je množství brambor příliš velké (etylen obsažený v jablkách zabraňuje klíčení brambor).
  2. Používejte vhodnou nádobu, která   usnadňuje pocení, ano do proutěného koše, ne plastovou.
  3. Brambory skladujte ve   tmě   , protože světlo podporuje růst klíčků.

Pokud už hlízy ze supermarketu naklíčily, nekupujte je. Pokud jsou klíčky doma omezené,   odstraňte   výhonky a spodek, ale také všechny   zelené části   . Stručně řečeno, neměli bychom si myslet, že to představuje tak vážné nebezpečí. Ve skutečnosti, aby dospělý člověk utrpěl otravu solaninem z jídla, musel by sníst alespoň   tři kilogramy   syrových brambor nebo klíčků, což je velmi nepravděpodobné.