Zahradnické nadšence budou nepochybně zvědavé, jak   vypěstovat jabloň z kávové sedliny.   S tímto trikem nepotřebujete k výsadbě jabloně velkou zahradu, jen trochu trpělivosti a práce.

Trik, jak zasadit jablko do kávové sedliny

S tímto trikem můžete   získat rostlinu ze semene jablka zasazením do   kávové sedliny   ! Může se to zdát divné, ale opravdu to funguje!   Můžete použít jednoduché lusky    z kávovaru a získat  rostlinu během  chvilky    .

1. Sbírejte semena

Potřebujete   zralé jablko  . Nakrájejte ho a rozdělte na   dvě stejné části.   Vložte semínka dovnitř jablka, na jedno jablko by mělo být  4 až 8 semínek   . Po sběru je  opláchněte vodou.

2. Připravte kávovou sedlinu

Nyní je čas připravit „substrát   “ nebo kávovou sedlinu pro vaši   rostlinu   . Potřebujete   měkké kompostovatelné podložky   , tedy ty z elektronických kávovarů.   Pomocí nože vyřízněte   do povrchu vafle kříž.

Nyní pomocí pinzety  zasaďte     do lusku   malé semínko  do hloubky asi půl centimetru   . Nakonec nastříkejte   na kapsli dostatek vody z rozprašovače   , aby se navlhčila. 

Pozor   : Lusk musí být  kompostovatelný   .

3. Dejte na světlo.

Přemístěte lusk do plastové nádoby pro skladování potravin. Nádobu pevně uzavřete a poté ji umístěte na   velmi světlé místo   ,   ale nevystavujte ji slunečnímu záření.

ČTĚTE TAKÉ:     Mandarinkové slupky, nevyhazujte je: „mají cenu zlata“ | Umístěte je na parapet | Můžete s tím dělat cokoliv!

4. Zasaďte do květináčů

Po několika dnech zkontrolujte kapsli. Všimnete si, že   semínko začne   klíčit   a vylézt z lusku.

Káva obsažená v kapslích je skutečným   přírodním hnojivem.   Ve skutečnosti je bohatá na dusík a živiny, které dokážou semínko vyklíčit ve velmi krátké době. Nyní vezměte hrnec    o průměru asi 10 centimetrů   a dejte do něj trochu  rašeliny   . Zasaďte   lusk s klíčkem   uvnitř a zakryjte dalším rašelinovým mechem. Jakmile je to hotovo,   navlhčete    půdu.

Přibližně po týdnu uvidíte, že   klíček  vyrostl   a začíná vyvíjet vzhled malého  lístku.  Po 20 dnech   vypadá klíček jako   opravdová  sazenice  .

5. Postarejte se o sazenici

Nyní je plán připraven!   Je vhodné mít ho venku na   světlém místě   , ale chráněném před sluncem. Zemina by měla být zpočátku vždy vlhká. V teplejších měsících proto rostlinu zalévejte   častěji.

Hnojení   sazenice je důležité   , aby se časem správně vyvíjela. Pokud je jaro, je vhodnější použít   síran amonný   . V zimních měsících však    lze použít síran draselný   .

Přesazování by mělo   být prováděno   jednou ročně, aby rostlina mohla růst. V průběhu let, pokud máte zahradu nebo hodně venkovního prostoru, můžete získat skutečnou jabloň!

 

Pro další rady nebo dotazy se vždy obraťte na svého důvěryhodného zahradníka.